2432 дня назадОлена

Добрий день. Мене звати Олена. Я працюю на підприємстві офіційно. Я вагітна. Хочу піди в декрет. Але не з 7 місяця, а трохи пізніше. Скажіть будь ласка, якщо я пізніше піду у декрет, то я отримую свої декретні чи ні??? Якщо, так то скільки??? Якщо в мене ставка за місяць 1300 грн. Коли я буду знаходитись в декреті стаж мені буде йти в трудову книгу??? Буду чекати відповіді. Дякую

Анастасия

Ви маєте право самі вирішувати коли йти у відпустку. Якщо піти в декрет пізніше, то період, за який виплачується допомога не зміститися, а просто буде коротшим, а отже розмір допомоги буде менше (наприклад якщо піти на 20 днів пізніше, то допомога буде розрахована не за 126 днів, а за 106). Також потрібно враховувати, що заробітна плата буває менше, ніж якщо б за ці ж дні виплатили допомогу по вагітності і пологам. Це є наслідком того, що із цієї допомоги не утримується податку з доходів. А отже, відкладати вихід у декретну відпустку не вигідно ( за виключенням того випадку, якщо в останній період перед відпусткою Вам значно підвищили заробітну плату). Поняття "трудовий стаж" немає, є страховий. З 1 липня цього року відпустка по вагітності та пологам теж враховується до страхового стажу, та з неї утримуються страхові внески.

Олена (автор вопроса)

Спасибі Вам Анастасія. Ви мені дуже допомогли.

Анастасия

будь ласка!))

Тамила

Доброго дня! Коли моїй дитині виповнилося 1 рік і 4 місяці я влаштувалася на роботу вихователем. Чи можу я зараз, коли дитині 2 роки піти в декретну відпуску по догляду за дитиною до 3-х років?

Марія

Доброго вечора. Я працюю викладачем.хочу піти в декрет пізніше. Вичитати все пед..навантаження. Чи отримаю я тоді віпускні за літні місяці, крім після пологових коштів. І як це зробити щоб нейти у декретну відпустку на 30 - тижні?

Марія

Добрий вечір, звідки будуть нараховано декретні, якщо на роботі офіційно працювала лише 2 місяці?

олена

доброго дня. чи можна піти в дикретну відпустку пізніше дати вказаної в листі непрацездатності. наприклад якщо в листі вказана дата з 22.07.2019 а планується піти 12.08.2019. що для цього потрібно робити

Іра

Добрий вечір, у мене така ситуація, у працівниці відкритий лікарняний у звязку з вагітністю та пологами з 16.10 (з її слів) у мене лікарняного у відділі кадрів немає.Вона стверждує що не може принести лікарняний тому що знаходиться у лікарні, принесе лікарняний десь 8.11.Як вона має написати заяву на надання декретної відпуски з якої дати???з 16.10 чи з 8.11?

Маряна

Добрий вечір! Я працюю вчителем з 03.03.2020.маю іти в декретну відпустку. Мене цікавить чи можна іти пізніше в декретну відпустку не пред'являючи лікарняного листа.Як краще іти коли зазначено чи пізніше як правильно. Як вигідніше.

~= А Д В О К А Т =~

Вчитель не ставить суттєві коми в реченнях? Йти потрібно так, як вказано в ваших медичних документах, не мудруйте.

Тетяна

Доброго дня.Я теж працюю вчителем.В декретну відпустку повинна йти з 24 серпня.А 3 вересня в мене виконується стаж 8 років.То вигідніше зачекати ще 2 тижні чи краще йти в декрет?

При написании ответа используется разметка Markdown.