2119 дней назадОлена

Добрий день. Мене звати Олена. Я працюю на підприємстві офіційно. Я вагітна. Хочу піди в декрет. Але не з 7 місяця, а трохи пізніше. Скажіть будь ласка, якщо я пізніше піду у декрет, то я отримую свої декретні чи ні??? Якщо, так то скільки??? Якщо в мене ставка за місяць 1300 грн. Коли я буду знаходитись в декреті стаж мені буде йти в трудову книгу??? Буду чекати відповіді. Дякую

Анастасия

Ви маєте право самі вирішувати коли йти у відпустку. Якщо піти в декрет пізніше, то період, за який виплачується допомога не зміститися, а просто буде коротшим, а отже розмір допомоги буде менше (наприклад якщо піти на 20 днів пізніше, то допомога буде розрахована не за 126 днів, а за 106). Також потрібно враховувати, що заробітна плата буває менше, ніж якщо б за ці ж дні виплатили допомогу по вагітності і пологам. Це є наслідком того, що із цієї допомоги не утримується податку з доходів. А отже, відкладати вихід у декретну відпустку не вигідно ( за виключенням того випадку, якщо в останній період перед відпусткою Вам значно підвищили заробітну плату). Поняття "трудовий стаж" немає, є страховий. З 1 липня цього року відпустка по вагітності та пологам теж враховується до страхового стажу, та з неї утримуються страхові внески.

Олена (автор вопроса)

Спасибі Вам Анастасія. Ви мені дуже допомогли.

Анастасия

будь ласка!))

Тамила

Доброго дня! Коли моїй дитині виповнилося 1 рік і 4 місяці я влаштувалася на роботу вихователем. Чи можу я зараз, коли дитині 2 роки піти в декретну відпуску по догляду за дитиною до 3-х років?

Марія

Доброго вечора. Я працюю викладачем.хочу піти в декрет пізніше. Вичитати все пед..навантаження. Чи отримаю я тоді віпускні за літні місяці, крім після пологових коштів. І як це зробити щоб нейти у декретну відпустку на 30 - тижні?

Марія

Добрий вечір, звідки будуть нараховано декретні, якщо на роботі офіційно працювала лише 2 місяці?

При написании ответа используется разметка Markdown.

Поиск