1221 день назадВікторія Ігорівна

Два роки тому мене прийняли на роботу на посаду викладача іноземної мови на час декретної відпустки основного працівника. Коли я пропрацювала рік, прийняли ще одну людину на тимчасове місце в зв'язку з великим педнавантаженням. Так ось тепер, коли на роботу вийде працівниця, яка зараз знаходиться в декреті, кого мають право звільнити: мене, тому що я була прийнята на декретне місце чи працівнцю, яка була прийнята на рік пізніше від мене? Чи можу залишитися на роботі враховуючи, що прийшла скоріше на роботу?

Анастасия

Це строковий трудовий договір (до виходу основного працівника, який знаходиться у відпустці по догляду за дитиною), коли жінка виходить на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною , або якщо вона перериває відпустку та виходить на роботу з повним робочим днем достроково, то працівник, прийнятий на роботу за строковим трудовим договором для заміщення основного працівника, має бути звільнений на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП. Не зрозуміло, що Ви маєте на увазі про прийняття ще одного працівника на цю посаду?

Анастасия

Якщо того працівника прийняли за трудовим договором на невизначений строк, то при виході з декрету основного працівника, звільняють Вас, бо Ви приймались тимчасово на період відпустки.

Вікторія Ігорівна (автор вопроса)

Я маю на увазі, що на посаду викладача іноземної мови спочатку була прийнята я на декретне місце, а наступного року збільшилась кількість годин педнавантаження і на тимчасове місце було прийнято ще одну особу. Тепер кількість годин педнавантаження зменшилась і наступного року коли вийде працівниця з декретної відпустки будуть години лише для двох. зрозуміло, що працівниця яка виходить з декрету має переваги, а мене цікавить у кого більше можливостей залишитися на роботі: у мене (працівниця на час декретної відпустки) чи у моєї колеги, яка прийшла на роботу на рік пізніше від мене на тимчасове місце?

Анастасия

на одну тимчасову посаду прийняли двох працівників?

Вікторія Ігорівна (автор вопроса)

А трудовий договір у нас обох укладений на рік, і кожного року ми його продовжуємо. то чи можливо, щоб коли вийде основний працівник, договір був продовжений зі мною, а не з моєю колегою, яка прийшла на роботу пізніше від мене?

Вікторія Ігорівна (автор вопроса)

Так, Ви правильно зрозуміли. на одну тимчасову посаду прийнято двох працівників

Анастасия

Якщо умови однакові, тоді переваг немає. Якщо основний працівник вийде з відпустки на ставку, тоді звільнять обох. Якщо не на повну, то власник може залишити (з прийняттям на постійну посаду на 0,5 ставки) того працівника, якій влаштовує, але ж це вже на розсуд власника.

Вікторія Ігорівна (автор вопроса)

Дякую Вам за відповідь

Марина Ігорівна

Доброго дня. Я рік працюю у школі. Але у наказі про прийняття на роботу сказано, що прийнято на роботу "по трудовому строковому договору з 20 жовтня 2014 року по останній день відпустки". У відпустку я ще не йшла, проте зараз оформила відпустку по вагітності та пологах тривалістю 126 календарних днів. Скажіть, будь ласка, чи буде за мною збережене місце роботи? І до якого числа?

жанна

Доброго дна я працюю в садочку кухарем на декретному місті мене цікавить кого звільнять мене чи ту людину що теж працювала до мене на дикретному місті

Аноним

Доброго дня.Якщо людина працює на декретному місці і організзація планує скорочення працівників.Чи звільнять ту людину що на декретному місці?

Аноним.

Будь ласка дайте відповідь. Я працювала у школі,потім пішла у декретну відпустку по догляду за житиною.відпустка ще не закінчилася і я хочу вийти на роботу,але директор допустила помилку,пишучи наказ написала не на період декретноі відпустки а на посаду вчителя. Чи можу я притиндувати на своі години,якщо подати на суд,чим це може закінчиться

Аноним

орпспмтло

Аноним

Я працювала на декретному місці, пішла у відпустку по догляду за дитиною. Основний працівник вийшов на роботу і знову пішов у декретну відпустку. Після неї була ще одна працівниця,яка звільнилась. Чи можу я приступити до виконання своїх обов"язків,не писавши заяву про прийняття на роботу?(основний працівник у декретній відпустці)

Якщо ви пішли у відпустку по догляду за дитиною і тепер повертаєтесь на теж вакантне місце то ні

Аноним

мені сказали, що я була автоматично звільнена (в декретній відпустці),коли вийшов основний працівник і тепер мене знову хочуть наново оформити на ту ж посаду. Скажіть, будь ласка, чи правильні їхні дії? (я ще досі у декретній відпустці). Дуже дякую за відповідь.

Аноним

я виходжу із дкретної відпустки а на моєму місці виявляється вагітна яка через 3 місяці йде в декрет. що робити адже не вийти на роботу я не можу

Марія

Я працювала в школі вчителем пішла в декретну відпуску чи можу я вийти на роботу скорши чим закінчеться дикретна відпуска

Аноним

Доброго дня!Я працювала на декретному місці рік, на цей рік з декретної відпустки виходить основний працівник, за який час мене повинні були попередити про вихід основного працівника на посаду?

Аноним

Роботодавець не зобовязаний повідомляти про звільнення за якийсь певний час...якщо основний працівник виходить після закінчення декретної відпустки, то вас повинні звільнити за день до виходу основного працівника..якщо дострокий вихід з відпустки, то можна з дня надходження заяви про намір достроково вийти з декрету.

При написании ответа используется разметка Markdown.