3705 дней назадLena

Допоможіть розібратись з нормою ст. 48 Житлового кодексу України. «Жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі (13,65 м кв.), але не менше розміру, який визначається Кабінетом Міністрів України і Федерацією професійних спілок України (9 м кв. в м. Києві). При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян (6 м кв.), якщо ними не використані житлові чеки.» Яка має бути надана жила площа людині, зокрема мене цікавить чи законно пропонувати менше 9 м.кв на одну особу, враховуючі, що в приватній власності у особи вже є 10 м кв. (квартира не буде передаватись, там залишaться інші члени сім’ї, власники та ті, що прописані)? Що значить «якщо ними не використані житлові чеки», (в приватній власності може бути куплене житло або приватизоване, яка різниця в даному випадку?).

аноним

Житлове законодавство встановлює мінімальний та максимальний розмір житлової площі у межах якої здійснюється надання житлових приміщень особам, що перебувають на квартирному обліку. Максимальний розмір жилої площі встановлений у ст. 47 ЖК України та визначається у розмірі 13,65 кв. м. на особу, мінімальний розмір жилої площі визначається на рівні середньої забезпеченості громадян жилою площею в відповідному населеному пункті. Рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті визначається і періодично переглядається обласними, Київською і Севастопольською органами самоврядування з даних статистичної звітності.

Відповідно до ч. 2 коментованої статті надання житлового приміщення в розмірах вище норми жилої площі можливо при виділенні кімнати чи однокімнатної квартири, а також якщо воно викликано необхідністю забезпечення роздільного проживання осіб різної статті старше 9 років, крім подружжя.

Правилами квартирного обліку у п. 52 також передбачений ще один випадок надання розміру житлової площі понад встановлену норму - особами, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Міністерством охорони здоров'я УРСР наказом N 52 від 08.02.85 р. був затверджений Перелік хронічних захворювань, при яких особи, що хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Він охоплює захворювання серцево-судинної системи; захворювання органів дихання; захворювання опорно-рухового апарата; нервово-судинні захворювання; психічні захворювання; туберкульоз легких і інших органів; захворювання шкіри та деякі інші захворювання, визначений Переліком.

Аноним

Перенесений виразковий туберкульоз

При написании ответа используется разметка Markdown.