3330 дней назадАноним

Підскажіть будь-ласка як саме себе поводити під час засідання опікунської ради і як саме опікунська рада має відреагувати на те, що її мама постійно за кордоном 2р. Тобто доньку вона не виховує: так-як після розлучення 2 роки не знаходиться на території України. Доньці на разі 3р10місяців..

Аноним

Скажіть будь ласка чи можна позбавити мати батьківських прав, якщо вона перебуває півроку за кордоном із цієї дитиною з якою хочуть позбавити батьківських прав.

Аноним

Скажіть будь ласка чи можна позбавити мати батьківських прав, якщо вона перебуває півроку за кордоном із цієї дитиною з якою хочуть позбавити батьківських прав.

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

  1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

{Пункт 2 частини першої статті 164 в редакції Закону № 463-IX від 16.01.2020}

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

{Пункт 6 частини першої статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013}

  1. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

  2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

  3. Під час ухвалення рішення про позбавлення батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.

{Статтю 164 доповнено новою частиною згідно із Законом № 668-VIII від 03.09.2015}

  1. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки кримінального правопорушення, він письмово повідомляє про це орган досудового розслідування, який в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, розпочинає досудове розслідування.

{Частина статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012}

  1. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

{Статтю 164 доповнено частиною згідно із Законом № 2710-IV від 23.06.2005}

При написании ответа используется разметка Markdown.