1757 дней назадІлона

Доброго дня! Моя мати вже 6 років доглядає батька-інваліда, будучи рік розлученими. Брат батька замість допоги лише ображає честь та гідність матері. Чи можна на це якось вплинути з юридичної точки зору? наперед дуже вдячна!

Ваша мама має право звернутися до суду з позовом про захист честі і гідності та відшкодування моральної шкоди.

Аноним

Право має, а от з доказовою базою будуть проблеми, оскільки, як я розумію, образи не у письмовому вигляді, а записи, зроблені на цифрових носіях, як доказ не приймаються. Свідчення свідків у цій категорії справ також дуже сумнівні. Отже, якщо не шкода грошей на складання позову та судовий збір, то можна його полякати, але на позитивне рішення розраховувати не варто.

Ілона (автор вопроса)

Головне хоча б полякати, до суду навряд чи дійде , просто хотілося уточнити чи взагалі такі позови подаються. Підскажіть ще, будь-ласка, яку суму на відшкодування моральної шкоди доцільно вказати? приблизно...

Аноним

Можете й 20 тис. грн. просити, але зважайте, що судового збору потрібно буде заплатити 1% від ціни позову. Більше дивіться у ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" (прим. мін. з/п - 1024 грн.)

Ілона (автор вопроса)

ВЕЛИЧЕЗНЕ Вам спасибі!!!!

Аноним

Нема за що, звертайтеся;)

Ілона, Ви можете подать позов але користі від цього буде мало. Крім цього Ви будете змушені заплатити за подання позовної заяви

Аноним, 2 відповіді і 2 неправильні абсолютно. Саме на свідченнях свідків і грунтуються позови про захист честі та гідності. І мінімальна зарплата 1114 грн а не 1024 грн.

Ілона (автор вопроса)

Просто на таких людей нічого , окрім судових розборів, не діє. Дуже шкода маму, а як ще можна , вибачте за вираз, "закрити рота" я не знаю...тому звернулась до Вас, щоб бути трохи обізнаною в цьому питанні.

Ілона (автор вопроса)

Василь Олександрович, дякую що відреагували, підкажіть, чи близькі люди можуть виступати свідками по даній справі? або як краще в такій ситуації поветись...

Ілона (автор вопроса)

Або як ще можна вплинути на рідного брата батька, який нічим не допомагає, а лише підговорює батька переписати на нього половину хати, враховуючи що доглядати його не хоче

Виктория

Близькі люди мають право виступати свідками,Давати свідчення по суті справи.А також відмовитись давати свідчення що стосується їх близьких родичів та свідчень стосовно їх самих Ст. 63 Конституції України.

Зважте, що якщо сварки відбуваються вдома без присутності сторонніх осіб, то, звичайно, важко в суді буде сперечатись хто кого образив. Свідчення родичів суд вислухає, але кожен доказ він оцінює за своїм внутрішнім переконанням. Та й образи можуть бути різними, від простої нецензурщини до серйозних наклепів, звинувачень у злочинах, які не скоювали і т.ін, систематичність таких дій. Запросіть на чай сусідів, які побічно можуть стати свідками конфлікту, якщо такі трапляються часто. Викличте міліцію, якщо брат приходить і скандалить в гостях, це може бути розцінено як дрібне хуліганство. До суду можете звернутись, адже відчиняють лише тим, хто стукає.

Павло

Я працюю вчителем, але не по місцю проживання тому змушений користуватись громадським транспортом. В методичний кабінет прийшла якась їхня працівниця і усім присутнім розповіла що я начебто матюкався на весь автобус....і дорікнула що як таких можна приймати на таку роботу. Про це дізналося моє керівництво і провело зі мною відповідну бесіду. Цікаво те що я не вживав нецензурної лексики, я якщо і якесь слово типу (нафіг, задовбало, блін) могло і пролунати десь між словами, то точне не на у весь автобус і не з такою помпезністю. Можу я звернутися до суду і скільки шансів є в мене щодо виграшу у цій справі ???

Аноним

Моя сусідка намовляє всіх сусів з моєю сім'єю не спілкуватися говорячи що наша сім'я проклята. Але найцікавіше те що до нас вона весь час така прівітлива завжди привітається ,запитає як справи. В мене є дві людини яким вона наговорювала на нас, одній говорила що ми прокляті, а іншій казала що ми ніколи гроші віддаєм (та жінка нам приносить молоко) і ми завжди віддаєм гроші. Якби не віддавали вона б не приходила. Що робити??? Чи можна на неї в суд подати??? Або хоча би налякати щоб менше про нас говорила говорила???

Аноним

доброго дня моя свекруха постыйно на мене намовляэ людей обзиваэ нецензурними словами в мене на руках маленька дитина я в свекрухи в домы поробила ремонти та накупляла меблы а тепер вона мене вигнала та ше ы намовляэ всяку гадость янезнаю шо мены робити....пыдскажыть будь ласка шось.

Оля

Підкажіть будь-ласка, що робити коли хтось звинувачує в крадіжці грошей невинну людину? Можливо, що крадіж підробили, щоб на когось зробити наклеп і визвали міліцію. Доказів немає. Чи можна звернутись до суду про відшкодування і гідність?

Можна, але потрібно мати (знайти) дуже детальну, ретельно юридично "відсортовану" інформацію та грамотно описати все. Такі справи складні. Якщо цікаво, зверніться на ел.пошту: advocate-s@i.ua для продуктивного діалогу.

Аноним

Допомжіть будь-ласка одна особа в соціальній мережі в групі постійно зводить наклеп, публічно виставляє моє життя на показ при тому що говорить не правду чи можу я звернутися до суду щоб відстояти свою честь.

Да, Вы имеете право обратится в суд, и требовать возмещения ущерба.

Також може мати місце і вчинення кримінального злочину проти вас - потрібно детальніше вивчити обставини. Тоді можливо подавати в поліцію (для чого не потребується немалий судовий збір).

Нет состава преступления, к уголовной ответственности не привлекут. Судебный сбор придется платить на общих основаниях. Полиция максимум поможет в плане сбора доказательств.

Склад злочину вірогідно є, лише необхідно уточнити конкретику.

Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя

1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, -
караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи, -
караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Примітка. Істотною шкодою у цій статті, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Судовий збір за подачу заяви в поліцію не сплачується взагалі, а для подачі в суд - сплачується і немалий.

Аноним

Доброго вечора, підскажіть будь ласка, що я можу зробити якщо на мене зводят наклепи, я неповнолітня, а про мене уже почали говорити, що "я вступаю в сексуальний контакт з усіма своїми знайомими і друзями". Скажіть будь ласка які у мене права. У мене також є докази того як одна моя "подруга" писала про мене моїй сестрі ніби я "мєсна шалава". Що я можу зробити??????

Подивіться вище по тексту - вже все це описано в деталях.

Володимир

доброго дня! сусідка на мене зводить наклепи що я каналізаційні стоки від домогосподарства викускаю в струмок, про що написала на фейсбук. голова міськради направив свого працівника для огляду струмка і ним було виявлено, що брудна вода йде не від мого господарства. Запитання : До кого звернутись з заявою про наклеп, до суду чи в поліцію ? Як оцінити мої морольні збитки?

Подивіться вище по тексту - вже все це описано в деталях.

Вы конечно можете подать в суд, но для того что бы такой иск выиграть, Вы должны будете доказать что информацию в интернет ресурсах "розповсюдила" непосредственно Ваша соседка, а не например ее страничку взломали и написали неизвестно кто. и т.д, Вообщем процесс длинный и фактически не выигранный. И если Вы его не выиграете, то моральное удовлетворение получит она, а не Вы. Так что мой Вам совет- забудьте такую мелочь как ссора с соседкой. НУ не стоит тратить свою жизнь на такие разборки. Потратите только нервы, деньги и здоровье.

Поддерживаю коллегу,в Вашем случає судебный процесс практически безперспективный, поэтому "Не зли других и сам не злись..." О.Хаям.

Аноним

Чи можливо подавати в суд за те що було написано в соціальній сіті образа, але той хто написав вже вибачився і свою провину визнав.

Николай

Доброго дня. У мого товариша вийшов конфлікт з головою сільської ради в службовому приміщенні звязку(пошти). Після чого вона написала заяву в райвідділ подала 3 свідків що він її обзивав нецензурними словами(такого не було) . На судовому засіданні всі свідки сказали що сварка була але він її матами не обзивав. тоді получається що вона зводить наклепи. Чи може він зараз подати заяву на неї за зведення наклепів і стягнути відшкодування за три рази їхав до райцентру морально і психологічно пережив цей час. Допоможіть будь-ласка. Дякую

Ваша ситуація не часта, але з нею можна професійно попрацювати. Якщо цікавить якісний та корисний юридичний супровід по вказаному питанню та оскільки може фігурувати конфіденційна інформація - звертайтесь безпосередньо на e-mail: advocate-s@i.ua або на САЙТ.

Аноним

Доброго дня.Чи можу я подати в суд тіпа чоловіка і його маму в суд за те що вони мене іспользували в своіх цілях за 10 років.Квартира була зароблена нами але він нехоче мене приписувать,і вона досі на його мамі.

А які тіпа докази ви маєте ? Адже голослівно ніхто всерйоз не сприйме.

тут і строки давності, і відсутність доказів (впевнена) вкладень на придбання нерухомості, навряд можна щось зробити

Ольга

Доброго часу доби. Підскажіть будь-ласка. Як бути в такій ситуаціІ: як можна рeально на законних підставах покарати особу що розповсюджує нeправдиву інформацію про мeнe особисто? Я займаю кeрівну посаду і ці наклeпи призводять до фінансовоІ втрати та погіршeння рeпутаціІ самого підприємства. Наклипи є бeзпідставні і нe мають жодних доказовоІ бази, алe при цьому люди вірять балачкам і відмовляються співпрацювати вимагаючи повeрнути кошти за надані ранішe послуги. Буду дужe вдячна за розумну відповідь.

Залежно від багатьох обставин, у якій формі і яка інформація розповсюджується, як довести всі потрібні моменти тощо...потрібно працювати над питанням після уточнення всіх обставин

Аноним

Доброго дня ,підскажіть будь ласка .Така ситуація, колишня дружина мого теперішнього чоловіка зводить на нас наклеп .Був суд по аліментах,я рахую що він стосується тільки їх ,а вона на суді почала вмішувати мою дитину мене .Почала обвинняти мене в тому що я вмішалась в їхню сімю,хотя вони розлучились тоді появилась я .Що мій теперішній чоловік обіжає мою дитину в неї поповоду цього є якісь документи ,що нас виженуть з квартири бо ми ведем "аморальний образ життя" ,бігає до чоловіка на роботу ,вишукує якісь телефони дзвонять з своєю мамою ,бабою,таке на нас говорять що я даже не можу переказати, де які люди говорять що її сімя аферисти місцеві ,але хтось і віритьт всім не докажеш ,а нам в цьому місці ще жити .Я розумію що не звертати увагу тому що людина неадекватна вона все життя так веде себе ,але ж ми хочемо нормально жити .

Возможно бороться, но конечно только согласовывая каждый шаг с юристом. Предлагаю вам свою помощь на постоянной основе, звоните

Аноним

Доброго дня я можу подати в суд на хлопця з яким був інтим а мені було 16 років ? і що йому за це буде?

Оксана

Доброго вечора!підскажіть будь-ласка я з чоловіком 8 років розлучена у нас є спільна дитина 9 років ,за рішенням суду дитина споживає зі мною,всі 8 років він не цікавився життям дитини ,бачився один раз на рік ,еліменти сплачує не регулярно.зараз він дзвонить наклеп на мене що я погана мати ,що він не знає де ми проживаємо ,що я не доглядаю,не одягаю, не годую дитину ,що я доводжу дитину до психічних розладів і так далі...Це все він офіційно листом написав до школи директору де дитина навчається і в службу в справах дітей ,і подав скаргу в міліцію на маму що вона отримує еліменти і забирає ці кошти собі . Це все не правда підтвердження цьому в мене є довідки ,акти, характеристики ,свідки і копії листів та заяв які він написав .Підскажіть я можу подати його за наклеп на мене ,на дитину та на маму і які в мене шанси виграшу цієї справи?Дякую!!!

Анонимс

доброго вечера сосидка достала уже 5 рокив говоре що мий чоловик вор и все и всих обкрадае .но це неправда я хочу захистити честь своеи семи. що зробить?куди звернутись?

В суд.

Оля

Добрий день, хочу звернутися до суду, та не знаю чи виграшна це ситуація. Мою маму сусідка привселюдно без певних на те причин облила багнюкою та говорила погані слова. Міліція була визвана, складений протокол. Чи можна подати до суду на моральні збитки? Речі, в яких була одягнена мама не підлягають до подальшого застосування. Дякую

Тут не лише цивільний позов про збитки потрібно подавати, а спочатку корисніше все ж подавати заяву про злочини (їх тут цілий "букет") в поліцію, домагатись відкриття кримінальної справи (та активно "супроводжувати" її вирішення аж до направлення справи до суду). Тоді й за цивільний позов в кримінальній справі не потрібно буде сплачувати судовий збір і взагалі сусідка отримає більше адреналіну від розмаїтих процесів...

Аноним

Якщо без підстав образили матами, та наклеп . Куди я можу звернутись і чи варто?!?

Аноним

Ситуація така Мій брат раніше судимий розпоширює про мене неправдиву інформацію що я ніби то алкоголічка виховую двох дітей і гроші що держава мені виплачує я їх пропиваю а діти ходять голодні чи можна подати позов за наклеп

Подати можна будь-який позов, якщо буде відповідати процесуальним вимогам, його навіть приймуть до розгляду. А от виграти самотужки без юриста / адвоката можна лише невелику кількість і простих справ

Аноним

Доброго дня. Підкажіть будь ласка чи можна якось вирішити мою проблему. Людина з якою у нас була переписка два роки тому грозиться тепер розвішати мої фото приватного характеру скрізь, а в мене його фотографій немає. Чи можливо якось вплинути на нього

Людмила Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, я хочу написати скаргу або в міліцію, або начальнику медичної частини. У нас було свято приїхала швидка допомога, але фельдшера ще небуло. І от шофер позвонив завідуючій поліклініки, що прийшла людина і їй плохо, а медика нема. Коли прийшов наш фельдшер то запитала кому плохо він показав на мене. Але я навіть до нього не підходила. У фельдшере тепер проблеми і вона ображається на мене. Але я тут ні при чім. Що мені робити? Дайте будь-ласка відповідь.

Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, я хочу написати скаргу або в міліцію, або начальнику медичної частини. У нас було свято приїхала швидка допомога, але фельдшера ще небуло. І от шофер позвонив завідуючій поліклініки, що прийшла людина і їй плохо, а медика нема. Коли прийшов наш фельдшер то запитала кому плохо він показав на мене. Але я навіть до нього не підходила. У фельдшере тепер проблеми і вона ображається на мене. Але я тут ні при чім. Що мені робити? Дайте будь-ласка відповідь.

При написании ответа используется разметка Markdown.