2918 дней назадCdsnkfyf

Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи мають право вчителі (у кількості 20 чоловік), а також учні (14 дітей) вимагати від відділу освіти, щоб їм надали шкільний автобус, щоб можна було дістатись до місця роботи та навчання (від 15км до 35км). Зауважу, що на цей рейс є виділений шкільний автобус, але керівництво відмовляється його надавати, мотивуючи це так: "Не можете доїхати до роботи - сидіть вдома," та "Шкільний автобус не для вчителів." Як можна вирішити це питання і куди звертатися за допомогою?...Спасибі.

Сергій (098)150-41-47

Існує державна цільова соціальна програма "Шкільний автобус", яка затверджена КМ України у 2003 році, мета якої є організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах до місця навчання, роботи і додому.

Аноним

Доброго вечора. Чи маю я право під'їхати на шкільному автобусі, якщо працюю в іншій школі безкоштовно?

Аноним

Ответ выше вас не устраивает?

Аноним

Чи мае право учень доихати до навчального закладу на шкильному автобуси ;вид зупинки до школи 2км

Антонина

Я думаю так бо автобус проижаее зупинку

Аноним

водієві

72 роки чи має право перевозити дітей

~= А Д В О К А Т =~

Стан здоров'я важливий, а не кількість років... Для цього існує мед.комісія. А кількість років законодавством не регламентована. Ось чоловік королеви Англії в 95 сам їздив за кермом.

Аноним

якщо відсатнь від школи 2 км, а автобуцс шкільний більще 3 км перевозить лише 13 дітей із 32 місць для сидіння, чи повинні учні 1-4 класі які проживають 2 км шкільним автобусом і чим це регламентується

татьяна

скажіть а має право сідати в шкільний автобус мед працівник, який не працює в школі, а обслуговує людей в селах, під час пандемії

~= А Д В О К А Т =~

Це регламентує перевізник, встановлена ступінь небезпечності пандемії.

Люда

Чи може їздить стороння людина шкільним автобусом під час пандемії?

~= А Д В О К А Т =~

Див вище...

Марьяна

Чи маэ право дитина пiдвозитися до школы якщо проживаю 2.5 км.вид школи

~= А Д В О К А Т =~

Диа. вище...

Віктор

В школі 70 учнів, в автобусі 25 місць. супроводжуючий (вчитель) супроводжує бесплатно. Директор говорить: - "мало дітей в школі", тому рво не дає ставку чи пів стовки. А відповідальність не знімається! Тому, що вчитель

~= А Д В О К А Т =~

Питання в чому?

Аноним

Чи мають право один з батьків їздити шкільним автобусом, дитину відвозити в садочок коли дитині 4 роки

А

Я працюю вчителем. Чи маю я право їздити шкільним автобусом, якщо до школи більше 2 км.

Аноним

Чи може мама відвозити дитину в садочок шкільним автобусом?

~= А Д В О К А Т =~

Це залежить від встановленого порядку використання такого автобуса самим розпорядником (чи власником) автобуса. Може мамі ще й гелікоптер забезпечити (і за чий рахунок)?

Шкільні автобуси для цього і були створені. Є чіткі правила хто має право пересуватися таким транспортом. Це:учні,педагоги, та інші працівники шкільних та дошкільних закладів.

~= А Д В О К А Т =~

В деяких випадках розпорядник (власник) може встановлювати виключення з правил, які, як знаємо: "всі виключення лише підтверджують правила". Про це очевидно потрібно клопотати окремо та домогтись позитивного рішення.

Анонім

Чи може водій шкільного автобуса паркувати автобус у себе у дворі,якщо не має на це розпорядження, і хто в такому випадку несе відповідальність?

~= А Д В О К А Т =~

Це вирішує його роботодавець та можливість фінансувати офіційну стоянку та умови страхового договору, якщо такий заключений. А ви тут з яким інтересом?

Аноним

Я працюю вчителем, від мого села до школи, в якій я працюю 10 км. На роботу їздила шкільним автобусом, який підвозить дітей зразу з трьох сел. По скаргам батьків на те, що автобус приходить зарано о 7 годині, нове керівництво прийняло рішення підвозити учнів пізніше, а мені запропонували добиратися іншим транспортом о 5-30 и чекати іншого шкільного автобуса. Які мої дії надалі?

~= А Д В О К А Т =~

Виконувати вказівки керівництва або шукати іншу роботу... Безробітні люди взагалі не задавали б таких питань...

Аноним

Гарна відповідь!!!! Побажання батьків треба виконувати, а вчитель ніяких прав не має?

~= А Д В О К А Т =~

Вчитель має свої права: вчити дітей, проводити певну роботу з їх батьками, організовувати інші міроприємства,отримує за це зарплату та деякі пільги від держави. А їздити безкоштовно на шкільному автобусі - таких прав вчитель не має, якщо йому це право не надано роботодавцем.

Аноним

Роботодавець порушує права вчителів, прописані в програмі Шкільний автобус! А навчати дітей - це обов'язок вчителів, а не право. Беруть сумніви, що відповіді надає адвокат.

~= А Д В О К А Т =~

Пропустив автоматичне слово "права та обов'язки" - тому що вони взаємопов'язані. Не буває прав без обов'язків чи навпаки! Або слово "права" потрібно було взяти в лапки, тому що легше не маючи реальних прав (а тільки обов'язки) думати на свої обов'язки, що то "права" щоб вони легше неслись на плечах. Та й обов'язки - це сильно сказано. Вчитель може звільнитись з такої роботи (як рекомендував, наприклад вчителям російський Мєдвєд'єв) та піти, наприклад, в депутати чи навіть в президенти. Тепер видно що адвокат?

Якщо роботодавець порушує права вчителів, що прописані в програмі "Шкільний автобус", то програма - це не зобов'язуючий нормативний акт. Тому що має бути не "програма", а наказ, розпорядження чи положення чи інструкція. А "програма" це що таке? Яка з неї випливає обов'язкова дія: Це якась просто "декларація про наміри", тому що в ній не може бути елементів "примусовості виконання"...

Аноним

Если от дома до школы больше чуть 2х км, школьный автобус обязан брать детей или нет? Это в сельской местности . Спасибо заранее за ответ

~= А Д В О К А Т =~

При капитализме вообще никто никому ничего не обязан. Скоро и школы половину закроют.

Аноним

А, я думаю так. Український водій шкільного автобуса - возить дітей, Там де треба там зупиниться: 100м, 500м, 1000м. Тому, що водій любить дітей! І щоб не козазало керівництво, водій один на два,три, чотири села і більш їх немеє, і не буде! Тому його не звільнять! А дітки підростуть, закінчать школу, повивчаються, і скажуть водієві ДЯКУЮ ВАМ! І будуть перед ним знімати капелюха!

~= А Д В О К А Т =~

Лиш би той водій не був підсліпуватим пенсіонером, який проїжджаючи повз залізничний нерегульований переїзд (яких поза містами чи в селех - доволі достатньо), приховуючи свою ваду зору від роботодавця не бачить поїзда та автобус потрапляє під удар, що вже не раз бувало. І такі "водії" ще й переважно залишаються живими, бо перші метри автобуса "проскакують" той небезпечний момент удару залізного багатодесятитонного локомотива поїзда, під який потрапляють скоріш за все середня та задня частини автобуса, тобто його пасажири (добре, що не шкільного - поки що не було шкільних в таких ситуаціях).

Аноним

Ви звісно праві "Лиш би той водій не був підсліпуватим пенсіонером",

~= А Д В О К А Т =~

підсліпкуватим..., напевно правильніше буде...

Аноним

Зараз карантин, і водій відмовляється підвезти нас до найближчого дитсадка (7км) Місця є, а він каже що не можна ((((

freelawer

Ну правильно, то ж не рейсовий автобус, а шкільний, в нього є наказ, не брати сторонніх людей, він його виконує.

~= А Д В О К А Т =~

А раптом ви ковідоносці?

Аноним

Яким є максимально допустимий вік водія- пенсіонера

~= А Д В О К А Т =~

Щоб пройшов медкомісію і все. Пенсіонер пенсіонеру рознь. Чоловік англійської королеви аж в 95 років умудрився за кермом авто зробити невелику автоаварію і аж тоді його відсторонили від самостійного водіння.

Аноним

Автобус розводить дітей по селах, а далі їде до міста в якому теж має зупинки. Чи можуть діти які їдуть зі школи їхати шкільним автобусом до міста для відвідування гуртків? (Діти проживають в селі)

freelawer

Це вже потрібно узгоджувати з водієм

~= А Д В О К А Т =~

Однак, автобус називається "шкільний", а не "позашкільний". Може ще й на танці в клуб має возити???

Галина

Якщо вчитель, який офіційно призначений супроводжуючим знаходиться на лікарняному, і немає можливості його замінити іншим вчителем , чи може супроводжувати учнів у шкільному автобусі один з батьків ? (Це комерційний рейс, батьки оплачують дорогу зі села до міської школи)

~= А Д В О К А Т =~

До керівництва школи...

Аноним

Чи має право медична сестра школи виконувати обовязки вихователя шкільного автобуса?

Аноним

Чи мае право школьный проводник не впускать учня в школьный автобус если вона так захотила

Аноним

Доброй ночи.... Я выбачаюсь, вы не можете пидсказаты чи маю я право супроводжуваты дытыну в першый клас в шкильном автобуси?

Аноним

Доброго дня! Підкажіть будь- ласка як вирішити таке питання: чи має право шкільний автобус, який належить одній школі, здійснювати перевезення дітей з іншої школи ( для здачі ЗНО, ДПА). І як оформити таке перевезення? Школи стали окремими юридичними особами.

При написании ответа используется разметка Markdown.