2323 дня назадІВАННА

чИ МАЮ Я ПРАВО НА ДОДАТКОВУ ВІДПУСТКУ ТА ПЕРЕВАГУ НА ПРАВО ЗАЛИШЕННІ НА РОБОТУ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ЯКЩО Я РОЗЛУЧЕНА , ВИХОВУЮ ДИТИНУ 9 РОКІВ А ДРУГИМ ЧОЛОВІКОМ ДИТИНА НЕ УСИНОВЛЕНА.РІДНИЙ БАТЬКО ДИТИНУ З ДИТИНОЮ НЕ СПІЛКУЄТЬСЯ У ЖЕ 8 РОКІВ

Богдан

Згідно ст.1821 Кодексу законів про працю України та ст.19 Закону України «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років або дитину – інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Зазначена у частині першій цієї статті відпустка надається понад щорічні відпустки, передбачені статтями 75 і 76 цього Кодексу, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно – правовими актами, і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному статтею 80 цього Кодексу.

Безспірно, що в ст. 1821 КЗпП України названо п’ять категорій працівників, що мають право на додаткову відпустку. Таке право мають: 1) жінка, що має дітей у відповідній кількості чи стані; 2) жінка, яка усиновила дитину; 3) одинока мати; 4) батько, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), особа, яка взяла дитину під опіку.

Жінка, яка має дітей, отримує право на додаткову відпустку за наступними підставами: 1) наявність двох або більше дітей у віці до 15 років; 2) наявність дитини – інваліда.

Оскільки дитиною вважається особа, що не досягла 18 років (ст.1 ЗУ «Про охорону дитинства», підставою виникнення права на додаткову відпустку є наявність дитини у зазначеному віці.

Одинока мати має право на додаткову відпустку за наявності принаймні однієї дитини віком до 15 років або дитини – інваліда. При цьому слід звернути особливу увагу на визначення «одинока мати». Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 року № 9 одинока мати – це жінка, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої запису про батька нема чи зроблено його у встановленому порядку за вказівкою матері, вдова або ж інша жінка, яка сама виховує й утримує дитину.

Що стосується "ПРАВО ЗАЛИШЕННІ НА РОБОТУ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ", то такого права КзПП не предбачає, якщо ви звільнинлись за власним бажанням, а не за скороченням штату. Якщо ж вас скоротили, то той факт, що ви мати-одиночка, на даль, не нанадає вам ніяких переваг щодо подальшого працевлаштування. Ба, вам навіть не надається права на залишення. (Ст. 42 КзПП України).

ира

чы мають выплачувати пильги Одынокий маме в якой дытина досягла 3 года и посещает дытячый садочок.

ира

чы мають выплачувати пильги Одынокий маме в якой дытина досягла 3 года и посещает дытячый садочок.

Сергій (098)150-41-47
Щорічна відпустка за бажанням в зручний час;
Щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів;
Заборонено відмовляти у прийнятті на роботу і знижувати заробітну плату;
Звільнення з обов'язковим працевлаштуванням (здається, ще у період працевлаштування зберігається середня заробітна плата, але не більше 3 місяців);
Першочергове отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, за наявності в них права на отримання такого житла;
Не підлягають атестації на роботі;
Допомога на дітей одиноким матерям;
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції, визначеної законом, забезпечують організацію безкоштовного харчування у професійно-технічних навчальних закладах, а також пільгового проїзду міським пасажирським транспортом (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) дітей, що навчаються в професійно-технічних навчальних закладах;
яна

Скажіть буть ласка скільки днів мені положено додатковой відпустки як одинока мама на 2 дітей.

При написании ответа используется разметка Markdown.