4064 дня назадденис

добрый день. Год назад продали приватизированный земельный участок.по стечению обстоятельств решили разорвать договор по обоюдному согласию.покупатель сказал что мое присутствие при разрыве договора не нужно!скажите это так?.если нет,то напишите хотя бы в двух словах процесс расторжения договора.чтоб не получилось что я верну ему деньги а в итоге участок его будет. Заранее спасибо за ответ.

Богдан

Для вирішення вашого питання достатньо прочитати декілька пунктів статтті 188 Цивільного Кодексу України, в якій розписано процес розірвання господарського договору:

Стаття 188. Порядок зміни та розірвання господарських договорів

 1. Зміна    та    розірвання    господарських   договорів   в

односторонньому порядку НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ, якщо інше не передбачено законом або договором. 2. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

 3. Сторона  договору,  яка  одержала  пропозицію про зміну чи

розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

 4. У   разі   якщо   сторони  не  досягли  згоди  щодо  зміни

(розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

 5. Якщо  судовим  рішенням  договір  змінено  або  розірвано,

договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Богдан

Перепрошую за технічну помилку: розірвання господарських договорів регулюється Господарським Кодексом України, а саме вищенаведеною статттею 188.

Богдан, здесь не хозяйственные отношения. Хозяйственный договор заключается между сторонами с целью ведения хозяйственной деятельности. Так что не запутывайте человека. Тем более, что Хозяйственный кодекс регулирует отношения между субъектами предпринимательской деятельности. Что касается расторжения договора, то договор возможно расторгнуть по общему согласию (ст.651 ЦК). Ваше присутствие необходимо, так как для расторжение оформляется тоже договором и заверяется надлежащим образом

При написании ответа используется разметка Markdown.