1589 дней назадВолодимир

Я отримав в 1988 році зем. ділянку в садовому товаристві. В ті роки, разом с сусідами були встановлені огорожі, які є і зараз. Наше сад. товариство поділено на ділянки по 400 м2(огорожі ідуть спільними лініями) Нещодавно нові сусіди самостійно (без мого відома і згоди) прибрали огородження і почали встановлювати нову огорожу (вже встановили бетонні стовпи), які змінили межу між нашими ділянками (знаходяться на моїй території, на відстані 0.5 метра від старої межі). Також новий сусід сказав, що йому належить ще 0.5 метра в глиб моеї ділянки. Моя ділянка не приватизована(на руках є тільки книжка члена сад. товариства), ділянка сусіда декілька років тому була приватизована. Я написав заяву з проханням розібратися з порушенням меж голові сад. товариства. Куди мені звертатится, де і які потрібно отримати документи? Чи можуть бути проблеми в вирішенні цього питання із-зі того, що моя ділянка не приватизована?

Александр

Они не имеют права этого делать при любых раскладах.

Стаття 158 (Земельного кодексу). Органи, що вирішують земельні спори

  1. Земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

  2. Виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

  3. Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.

  4. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, вирішує земельні спори щодо меж земельних ділянок за межами населених пунктів, розташування обмежень у використанні земель та земельних сервітутів.

  5. У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, спір вирішується судом.

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2768-14/conv/page7

думаю даний спір буде вирішуватись в судовому порядку для чого вам потрібно буде подавати позов про усунення перешкод у користуванні...

Володимир (автор вопроса)

Вчора голова сад. товриства заміряв ділянки... Згідно з документом приватизації і вимірами, сусід законно мая право залізти на мою ділянку. Виходить, що 15 років тому старі сусіди приватизували і частину моєї ділянки за парканом, а моя мати підписала згоду на приватизацію (не перевіряла, а на віру). Голова запропонував таке рішення, що "спірний шмат землі" на моїй ділянці розділяеться між нами. У сусіда є акт приватизації 1993р., з розмірами і т.і., з яким моя матір(властниця ділянки) погодилась підписом; у мене - лише членська книжка. Чи є сенс звертатися до суду? Чи погодитись з пропозицією голови?

П.С.: Вибачте, за не юридичні терміни.Дякую за допомогу

Аноним

Для цього вам необхідно звернутись в землевпорядну організацію, розробити технічну документацію та проект землевідведення у власність земельної ділянки, після цього звертаєтесь в державний земельний кадастр, для реєстрації земельної ділянки (з присвоєнням кадастрового номеру), де вам дадуть відмову у звязку з тим, що межі вашої ділянки накладаються на ділянку сусіда. А потім з цією відмовою ідете до суду і виграєте 100% . Державний акт у Вас же є на земел. ділянку. І будуть відновленні межі. А голова села сказав вам нісенітницю. Так як не має такого поняття законно заліз на територію, А якась там пісулька з підписом Вашої матері не є правовстановлюючим документов на підставі, якого він мав законні права збільшити свою площу земел. ділянки за рахунок Вашої.

оксана

добрий день, сусід зніс мій забор та використовує мою зем.ділянки як проїзд. що робити?

Готувати звернення та подавати в суд. Якщо цікавить якісний та корисний юридичний супровід по вказаному питанню та оскільки може фігурувати конфіденційна інформація - звертайтесь безпосередньо на e-mail: advocate-s@i.ua або на САЙТ.

І що з сусідом будемо робити?

Аноним

добрий день. допоможіть розібратися будь ласка. сусід зробив накриття двору подовживши кришу будинку під самий забор нашої межі заліз ши частково кришею і водостоком за спільний паркан. заліз не багато. але все що тепер йде з кріші (вода і сніг) опиняється у нас. прямо під стіною будинку. врегулювати мирно не виходить. ми пробували говорити що так не годиться і питали як нам дійти згоди і усунути незручності які нам це завдає(мокріє стіна. а наш будинок то дерево обкладене цеглою) у відповідь лише сміх і пропозиція перебудувати хату де інде. що робити?

Аноним

Доброго дня. Допоможіть будь ласка. На якій відстані від межі сусіда можна поставити переносний вольєр?!

Це питання буд.СНІПів - звертайтесь персонально: 'advocate-s@i.ua'

Алена

Добрий день. А якщо комісія не ухвалює ніякі рішення.Що робити далі

Аноним

В суд.

Аноним

Добрий день!!!! У сусіда хата і стріха на нашій землі розташована, сніг, дощ тече до нас у подвіря, через це ми не маємо право на будівництво,але не хочемо щоб текло все до нас,врегулювати мирно не получається, вони кажуть, що хата поставлена давно і ми не маємо права щось зробити з цим,Що нам робити??? куди звертатись???

Аноним

Добрий день!!!! У сусіда стріха хати на нашій землі розташована, сніг, дощ тече до нас у подвіря, через це ми не маємо право на будівництво,але не хочемо щоб текло все до нас,врегулювати мирно не получається, вони кажуть, що хата поставлена давно і ми не маємо права щось зробити з цим,Що нам робити??? куди звертатись???

Аноним

доброго дня,скажіть будьласка який орган самоврядування має встановлювати межі?де зберігається інформація з чітко вибитими межами які були встановлені приблизно в 90році?? сосід зайняв приблизно 1метр нашої ділянки, своїми хоз.будовами.а голова селищної ради на наші зверненя щодо виставлення чітких меж не реагує,куди звернутись щоб вирішити спір з межею? як вплинути на сіль.раду щоб виклнали свою роботу згідно закону????

Юрист Денис

Аноним , у вас земля приватизированая ?

Вплинути можливо намагатись лише через позов до суду...

Аноним

на який видстани вид межи и будинку можна стройить мурований туалет

Залежить від конфігурації ділянки та складу грунту.

Аноним

Доброго дня! Ми збираємося приватизувати земельну ділянку і будинок.Чи може за законом так статися,що після заміру за будинком від сусідів нам не належить відповідна територія для ремонту каналізації і газового обладнання?З сусідами відносини далеко не дружні,і в разі необхідності вони можуть не допустити до об'єктів.Куди нам звернутися?

Все може трапитись - потрібно вивчати документацію. Звертайтесь персонально на ел.пошту.

Аноним

Доброго дня! Що робити коли сусід зрушив координати земельноі ділянки ? По його документам наш будинок є на тротуарі і на дорозі! До кого не звертаємося всі відхрещуються прокуратура, міська рада, земельники , може всіх купив , чи то таке беззаконня?

Аноним

Доброго дня! Нещодавно ми з чоловіком розпочали оформлювати землю яка була виділена для садівництва 0.20 га. Її я успадкувала від свого батька, є рішення суду що посвідчує мою власність. Ще за життя мого батька, не знаю яким чином, так сталося що всередині його ділянки, знаходиться ділянка сусіда, тобто ділянка сусіда з 3-х сторін межує з ділянкою моєю (батька). Ми хотіли б оформити її рівною і загородити. Розмовляли з сусідом, пропонували йому змістити межі без жодної втрати кількості його площі, пропонували доплатити але він принципово відмовляється, хоч на цій ділянці нічого не садить. Ми знаємо що в нього ділянка не оформлена і скоріш за все немає жодних документів на її. Що тут можна зробити? Які шанси виграти суд?

Ольга

Добрий день! Сусід вирішив змінити старий паркан і ми погодились. При нашій відсутності він залив фундамент ( половину вартості фундаменту ми заплатили) пересунув його см на 8 в на нашу земельну ділянку і знову поставив старий паркан. До кого звертатись з цим питанням? Як зробити щоб все було по плану, а не як сусід хоче?

Віра

Добрий день! Скажіть будь ласка , чи можу я доприватизувати земельну ділянку, оскільки під час приватизації до частини не допустив. Здійснив забудови і обгородив, немаючи документів на це і дозволу. Дякую

Аноним

Доброго дня наші сусіди поставили літню кухню 20см від межі і скап виходить на нашому ми просили про ринву та ні тільки крик іх дим постійно душить бо палять не дровами а чим завгодно (памперси,взуття,гума) поясніть будь- ласка як краще поступити в цій ситуаціі?і куди звернутись?і яка має бути відстань будови( вданому випадку кухні) від межі по закону ?дякую

До санепідслужби, до держархітектурнагляду, а потім і до суду, якщо підтвердяться порушення.

Аноним

Сусід встановив паркан на території нашої ділянки, чи маю я право демонтувати цей паркан? Я хочу винести межі своєі ділянки, однак сусід не погоджується, знаючи, що встановлений ним паркан стоїть з порушеннями, а за паркан інженера зем. організації не допускає, що робити в даній ситуації , чужий паркан на моїй землі, можу я його демонтувати?

От содержания документов зависит, если межевания земельного участка не было, то границы не определены. Со своей территории чужое убрать можете, или же требовать от соседа, чтобы он убрал, а потом через суд требовать снести или обязать его убрать, так правильнее, чем самоуправством заниматься.

Аноним

Коли сусід купував ділянку підписували док, що згодні з цією межею, а тепер коли зайнялися цим питанням з’ясувалося , що сусід поставив весь паркан весь на нашій ділянці, подекуди залізли на 1.5 метрів.. То ж з цим питанням лиш до суду, самовільно не можна прибирати паркан зі своєі ділянки ?

Його згода на межу, та визначення межі за процедурою межування не тотожні поняття. Самовільно Ви будете прибирати, він встановлювати, і так постійно. Потрібно пред'явити йому вимогу убрати з Вашої ділянки паркан, у разі відмови, звертатись до суду.

Анатолій

Доброго дня! Порадьте, що робити? Сусід (юридична особа) при будівництві фундаменту зруйнквав мій паркан (приблизно 20 метрів) . Будівництво проводила підрядна організація. Сусід обіцяв відновити паркан на початку вересня, а тепер каже почекати до весни.

Доброго дня! Вам потрібно пред'явити претензію, в якій викласти свої вимоги, якщо сусід відмовиться, потрібно, щоб була відмова у письмовій формі, навіть, якщо він визнає факт, що був пошкоджений паркан, та Вам потрібно чекати до весни. Якщо він визнає цей факт, то у судовому порядку простіше буде довести факт порушення, та стягнути кошти на відновлення паркану. Потрібно звернутись до експертів, які зможуть провести оцінку та надати акт (висновок) про вартість відновлених робіт щодо встановлення паркану. Примусово стягнути кошти можна тільки в судовому порядку.

...про вартість відновлюваних робіт ТА МАТЕРІАЛІВ щодо встановлення паркану.

Грамотно складена претензія порою може зразу зумовити вирішення конфлікту без доведення ситуації до суду - тому краще залучити для цього фахівця.

Над Вашою "темою" потрібно попрацювати професійно і більше мати інформації, діалог. Тому виберіть компетентного юриста з правої "синьої" колонки (клікніть на "синю" назву юриста) і зверніться на його персональну ел.пошту, отриману після перегляду його профілю.

При написании ответа используется разметка Markdown.