1919 дней назадАннет

Здравствуйте. Мы с мужем в разводе, есть несовершеннолетняя дочь (2 года). Хочу уехать с ребенком в другой город жить ( в пределах Украины, не выезжая заграницу). Нужно ли официальное разрешение отца на вывоз ребенка в другой город? Может ли он каким либо образом препятствовать переезду? Спасибо за ответ.

Александр +38 (097) 852 88 11

Стаття 160. Право батьків на визначення місця проживання дитини

  1. Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

  2. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

  3. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

Стаття 161. Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини

  1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

  1. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

  2. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.

Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.

дозвіл на виїзд потрібний тільки за межі УКраїни......але вирішуйте з ним питання щоб ви не перешкоджали побаченню батьку з дитиною...

Анна (автор вопроса)

Т.е. мы в устной форме можем с ним договориться, что он может в любое время приезжать к ребенку - и это будет вполне достаточно. Я правильно понимаю?

Александр +38 (097) 852 88 11

так, для переїзду дитини з Вами в інше місто Вам не потрібно отримувати ніяких дозволів

Аноним

Бывшая жена моего мужа хочет вывезти их совместного ребенка в другой город и оставить его там учиться в школе,можно ли это как запретить,ребенку нету ещё 14-ти лет

Можно, спор разрешается в судебном порядке. С кем ребенок будет жить в другом городе? Отец ребенка готов к решению вопроса о проживании ребенка с ним?

Аноним

Скажите пожалуйста,если с отцом ребенка не были расписаны,но дети записанны на него,сейчас не проживаем вместе,хочу оформить детям загранпаспорот чтоб выехать за границу,нужно ли разрешение отца?

При написании ответа используется разметка Markdown.