2268 дней назадАноним

доброго дня . Я за кермом з 2003 року, категорії А,В,С. Тепер я хочу придбати мопед. Але не знаю як я зможу ним керувати з правами старого зразка. Якщо можна не міняючи права, то скажіть на які правові акти я можу опиратись ,якщо даі заявлятимуть претензії з цього приводу.

  1. Для керування скутером (двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт) - потрібне посвідчення водія категорії "А1". Для мотоциклів та інших двоколісних транспортних засобів, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше потрібно відкрити категорію "А". Про це прямо написано у Правилах дорожнього руху - ст.26-29.

  2. Отримати права категорій "А1", "А" можна з 16 років. Для цього потрібно пройти навчання в авто/мотошколі яка готує водіїв цих категорій.

  3. Якщо їздити на скутері без отримання посвідчення водія категорії "А1", ДАІ має право виписати штраф 510 – 595 грн - це передбачено Кодексом про адміністративні правопорушення.

  4. Реєстрація (отримання номерного знака) для скутера потрібна лише за умови, що Ви будете рухатися автомобільними дорогами державного значення. Це передбачено статтею 34 Закону України "Про дорожній рух" http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3353-12/page2#o355.

  5. Повний перелік автомобільних доріг державного значення визначено Постановою Кабінету Міністрів - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/301-2012-п

  6. Наявність посвідчення водія інших категорій не дає права на управління скутером (див. п.3).

Можете не змінювати "права", а просто здати на категорію "А1", вони видаються у паперовій формі, отримувати "пластик" не треба і відповідно сплачувати всі витрати, пов"язані з їх отриманням

Ілля

Я маю категорію А з 2008 року нчи можна керувати мототранспортом до 50 куб якщо маю категорію А відкриту до 2009 року коли такої категорії не видавали

~= А Д В О К А Т =~

Ваше питання не зрозуміле - задайте його більш повно та деталізовано.

Аноним

як ти став адвокатом "адвокат " якщо тобі незрозуміло елементарне запитання?

Аноним

прочитай ще 10 раз, як тобі туго доходить чи ти жираф.

~= А Д В О К А Т =~

А ти, замість замість дешевих "понтів", якщо зрозумів питання, то візьми знайди і напиши вірну відповідь.

Якої "такої категорії не видавали"? Оскільки категорію "А" - завжди видавали і до і після 2008/2009 років. В даний час давно вже потрібні окремі права і до "50 куб. - вже 2019 рік надворі.

Крім того, вище про все подібне вже описано - залишається тільки навчитись читати.

Аноним

Тугой

Андрій

для ~= А Д В О К А Т =~ Вище йшлося про те, чи можна керувати мопедом (об'єм двигуна менше 50 куб. см) не маючи категорії А1, але маючи категорію А, яка дає право керувати двоколісним транспортом з об'ємом двигуна 50 куб. см і більше?

Нормальний пацан

То тугий ти анонім кончений тобі людина нормально сказала що треба здати на категорію А1 Якщо ти тупий то йди читай і правила з законами вчи

~= А Д В О К А Т =~

Труднощі в комунікації викликаються малим словарним запасом, невмінням сформулювати запитання зрозуміло. А ще не вмінням читати те, що вже описано було раніше та достатньо повно.

Аноним

Чи можна відкрити категорію А1 маючи категорію А і що для цього потрібно

Аноним

Якщо я маю категорію А але немаю категорії А1 то коли я їду на скутері 50 кубів мене пиняє поліція я їм показую права категорії А то що вони мені скажуть?

денис

чи потрібно мені мати права при реєстрації скутера до 50 куб.?

Дмитрий

Здраствуйте. Скажи те пожалуста. Я получил краса в 2005году. Они не пластиковие, а книжечка ламенированая, Ода всево 6- ть категорій. У меня там три откритих, из их есть категория "А" А1. Там нет.
Змогу ти а по етим правам ездить на скутере до 50кб.

Дмитрий

Извените за ошибки, Подвьол Т-9. Думаю Ви поймьоте.

Аноним

Доброго дня,мені 16 років, і я хочу возитися на мопеді СССР Карпати ,але немаю категорії А1.Чи можу я возитися на мопеді з тех паспортом але без прав знаючи дорожній рух?

~= А Д В О К А Т =~

Не можете.

При написании ответа используется разметка Markdown.