3551 день назадІрина Петрівна

Прошу відповісти, якщо суд першої інстанції та апеляційний суд прийняли одинакові рішення, чи маю я право звернутись у Верховний суд? Колись прочитала, що в даному випадку Верховний суд не прийме справу, а тільки за умови різних рішень.Це правда?

Александр +38 (097) 852 88 11

Вам треба звертатися до суду касаційної інстанції

Сергій (098)150-41-47

Якщо це цивільна справа, то Вам треба звернутися до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

А згодом, за наявністю підстав - до Верховного Суду України.

Ірина Петрівна (автор вопроса)

Зрозуміла. Дякую.

вам до ВССУ, а не Верховного суду.....

Ірина Петрівна (автор вопроса)

А скажіть ще, які підстави повинні бути, щоб справа була прийнята до Вищого спеціалізованого суду України? Я так розумію, що цей суд вже буде останньою інстанцією? А в яких тоді випадках можна звертатись до Верховного суду (цивільна справа)?

Стаття 324. Право касаційного оскарження

  1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право оскаржити у касаційному порядку:

1) рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, рішення і ухвали апеляційного суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду;

2) ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 1, 3, 4, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 31-33 частини першої статті 293 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку і ухвали апеляційного суду, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі.

{Пункт 2 частини першої статті 324 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2979-VI від 03.02.2011}

{Частина перша статті 324 в редакції Закону № 3570-IV від 16.03.2006}

  1. Підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

{Частину третю статті 324 виключено на підставі Закону № 767-VII від 23.02.2014}

Стаття 325. Строк на касаційне оскарження

  1. Касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.

{Частина перша статті 325 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2453-VI від 07.07.2010 - зміни щодо здійснення повноважень Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вводяться в дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ - з 1 листопада 2010 року}

{Положення частини першої статті 325 щодо скорочення процесуальних строків звернення громадян до суду визнано конституційним згідно з Рішенням Конституційного Суду № 17-рп/2011 від 13.12.2011}

  1. У разі пропущення строку, встановленого частиною першою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суддя касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може поновити цей строк.

{Частина друга статті 325 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3570-IV від 16.03.2006}

{Частину третю статті 325 виключено на підставі Закону № 4176-VI від 20.12.2011}

{Частину третю статті 325 виключено на підставі Закону № 767-VII від 23.02.2014}

{Частину четверту статті 325 виключено на підставі Закону № 4176-VI від 20.12.2011}

Стаття 326. Форма і зміст касаційної скарги

  1. Касаційна скарга подається у письмовій формі.

  2. У касаційній скарзі повинно бути зазначено:

1) найменування суду, до якого подається скарга;

2) ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження;

3) ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження;

4) рішення (ухвала), що оскаржується;

5) в чому полягає неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права;

6) клопотання особи, яка подає скаргу;

7) перелік письмових матеріалів, що додаються до скарги.

  1. Касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником.

  2. До касаційної скарги, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.

{Частина четверта статті 326 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3570-IV від 16.03.2006}

  1. До касаційної скарги додаються копії скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також копії оскаржуваних рішень (ухвал) судів першої та апеляційної інстанцій.

{Частина п'ята статті 326 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3570-IV від 16.03.2006}

Стаття 327. Порядок подання касаційної скарги

  1. Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції, де вона реєструється в порядку, встановленому частинами другою і третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.
Александр +38 (097) 852 88 11

Стаття 353. Перегляд судових рішень Верховним Судом України

  1. Верховний Суд України переглядає судові рішення у цивільних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Стаття 354. Право на звернення про перегляд судових рішень

  1. Сторони та інші особи, які брали участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень у цивільних справах після їх перегляду в касаційному порядку.

  2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, коли стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.

  3. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за результатами касаційного провадження.

Стаття 355. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень

  1. Заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:

1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;

2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

Александр +38 (097) 852 88 11

Стаття 356. Строк подання заяви про перегляд судових рішень

  1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

{Частина перша чтатті 356 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3932-VI від 20.10.2011}

  1. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.

  2. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою, другою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк. Заява про перегляд судового рішення залишається без розгляду, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, а також якщо в поновленні строку відмовлено. Питання про поновлення строку для подання заяви про перегляд судового рішення або про залишення заяви без розгляду вирішується судом без виклику осіб, які беруть участь у справі, та за результатами розгляду постановляється відповідна ухвала.

{Статтю 356 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 3932-VI від 20.10.2011}

Стаття 357. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень

  1. Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.

  2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;

4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку з ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;

5) вимоги особи, яка подає заяву;

6) у разі необхідності - клопотання;

7) перелік матеріалів, які додаються.

  1. Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень

  1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ. До заяви додаються:

1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;

2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;

3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;

4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.

{Пункт 4 частини першої статті 358 в редакції Закону № 4847-VI від 24.05.2012}

  1. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.

{Частина друга статті 358 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3674-VI від 08.07.2011}

Ознайомтеся з вищенаведеним, якщо не зрозуміла різниця між касацією і переглядом ВСУ - запитуйте

Ірина Петрівна (автор вопроса)

Дякую за таку розширену відповідь. Ознайомилась))))) Чесно кажучи, зрозуміла. що 2 різні інстанції і термін подачі заяви різний. Все ж таки незрозуміла того, що у випадку, коли рішення касаційної інстанції буде не на мою користь, чи зможу я звернутись до Верховного СУ? Чи, можливо, ВСУ займається якимись особливими справами?

Сергій (098)150-41-47

Ви маєте право звернутися до Верховного Суду України, проте підстави для перегляду судових рішень зазначені в ст. 355 ЦПК України.

Огнев

4 грудня 2017 р.Вінницький апеляційний адміністративний суд спрямував до Верховного Суду України по справі № 727/7077/16-а Ухвалу від 20.12.2016 р. по провадженню за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 10 жовтня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, Вказана Ухвала стосується вирішення питання стосовно внесення до Конституційного ОСОБА_2 України подання щодо відповідності ст.22 Конституції України абзацу 5 підпункту 2) пункту 42 Розділу І Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76-VIII від 28.12.2014 року, яким була викладена у новій редакції ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII від 14.10.2014 року. Прошу Вас повідомити мені про наступне: чи надійшло це поданя до Верховного Суду України та до кого мені в подальшому звертатися для отримання фнформації щодо руху справи?. З повагою. Заявник, - позивач по справі Огнев Е. М. ( електронна адреса: Oldleso@yandex.ua)

~= А Д В О К А Т =~

Знайдіть свою справу в "Єдиному державному реєстрі судових рішень" та й виясніть все що цікавить.

Огнев Е.М., я думаю, что еще не дошло до ВСУ, т.к. по Вашему делу последние данные о судебном заседании за 20.12.2016 г. , даже если суд и направил, то так быстро вряд ли дошло. Вот данные для обращения за информацией в ВСУ : http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/(documents)/4F0F0953D59286B8C2257AF5003F0A38

Реестр сегодня не работает, да и завтра он там ничего не найдет. решения выкладываются не сразу, тем более принятые ВСУ.

Ольга

Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, как оспорить решение кассационного суда и куда можно дальше обратится?

~= А Д В О К А Т =~

В Верховный суд Украины, а далее в Европейский Суд по Правам Человека (ЕСПЧ).

Олександр Суд касаційної інстанції відмовив у розгляді касаційної скарги на підставі того, що суд першої інстанції розглядав адміністративну справу у письмовому (скороченому) провадженні. В той же час апеляційний суд у своїй ухвалі зазначив, що позивач може звернутися з касаційною скаргою до ВАСУ. Як дальше діяти у такій ситуації?

Суд касаційної інстанції відмовив у розгляді касаційної скарги на підставі того, що суд першої інстанції розглядав адміністративну справу у письмовому (скороченому) провадженні. В той же час апеляційний суд у своїй ухвалі зазначив, що позивач може звернутися з касаційною скаргою до ВАСУ. Як дальше діяти у такій ситуації?

~= А Д В О К А Т =~

в Европейский Суд по Правам Человека (ЕСПЧ).

При написании ответа используется разметка Markdown.