3445 дней назадАноним

Чи берться до уваги, в кримінальному судочинстві, те що на досудовому слідстві свідки дали не правдиві покази а в суді правдиві та хто має на це звертати увагу, суддя обов!язково, чи сторони провадження? Свідчення надавались в сторону слідства? Чи мають юридичне значення покази дані на слідстві якщо вони були підтверджені\спростовані в суді?

Стаття 95. Показання

  1. Показання - це відомості, які надаються в усній або письмовій формі під час допиту підозрюваним, обвинуваченим, свідком, потерпілим, експертом щодо відомих їм обставин у кримінальному провадженні, що мають значення для цього кримінального провадження.

  2. Підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право давати показання під час досудового розслідування та судового розгляду.

  3. Свідок, експерт зобов’язані давати показання слідчому, прокурору, слідчому судді та суду в установленому цим Кодексом порядку.

!!!!!!!!!4. Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них!!!!!!!

  1. Особа дає показання лише щодо фактів, які вона сприймала особисто, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

  2. Висновок або думка особи, яка дає показання, можуть визнаватися судом доказом, лише якщо такий висновок або думка корисні для ясного розуміння показань (їх частини) і ґрунтуються на спеціальних знаннях в розумінні статті 101 цього Кодексу.

  3. Якщо особа, яка дає показання, висловила думку або висновок, що ґрунтується на спеціальних знаннях у розумінні статті 101 цього Кодексу, а суд не визнав їх недопустимими доказами в порядку, передбаченому частиною другою статті 89 цього Кодексу, інша сторона має право допитати особу згідно з правилами допиту експерта.

  4. Сторони кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, мають право отримувати від учасників кримінального провадження та інших осіб за їх згодою пояснення, які не є джерелом доказів.

Аноним (автор вопроса)

Я правильно зрозумів, неправдиві покази на досудовому слідсві до уваги не беруться ( ст. 384 КК) і відповідальності за це не має?

Аноним

!!!!!!!!!4. Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них!!!!!!! Нужно обращать внимание на то, для каких ЦЕЛЕЙ используются судом показания, которые он непосредственно принимал во время судебного заседания! Ответ содержится в самой норме: для обоснования своих выводов в судебном решении, и ничего более здесь домысливать не нужно!

Аноним

ст. 384 УК Украины четко указывает на то, что является заведомо неправдивыми показаниями: заведомо неправдивое показание СВИДЕТЕЛЯ или ПОТЕРПЕВШЕГО во время производства ДОЗНАНИЯ, ДОСУДЕБНОГО РАССЛЕДОВАНИЯ - караются исправительными работами на срок до двух лет или ... продолжать нет времени, простите... И НИКАКИХ иллюзий! Мало того, показания свидетелей и потерпевших почти всегда (если следователем производятся действия в полном соответствии с процессуальным законом) содержат инфо о том, что они предупреждены о последствиях дачи ими неправдивых показаний.

При написании ответа используется разметка Markdown.