1977 дней назадОксана

Ми купили квартиру в новобудові на 6-му поверсі, між поверхами знаходиться сміттєпровід, приблизно 3 кв. м., коли купували нам пропонували поставити там двері і зробити кладовку, але так як на поверсі знаходиться 4 квартири сусід встиг раніше. Нам залишилось зайняти там де вільно, а саме на 2 поверхи вище. Але коли на 8-му купили квартиру, звертались до нас віддати їм, коли ми не погодились, нам запропонували обмінятись на поверх вище, так як ця людина поставила також двері там де було вільно, але ми теж відмовились. В нас є ОСББ і є підвал, в якому можна робити кладовки, але ця людина вирішила піти на принцип і написала на нас заяву на самовільне захоплення нежитлового приміщення в ОСББ, яке в свою чергу зобов"язало нас звільнити дані 3 кв.м., що ми не зробили. ОСББ звернеться до адміністративної комісії міськвиконкому щодо притягнення нас до адміністративної відповідальності на підставі діючого законодавства. Що можна зробити і яким чином щоб виграти даний спір?

У Вас дійсно самовільне захоплення

Неизвестный (автор вопроса)

у нас 2 під"їзди сміттєпровід новий і не діючий, такі кладовки є на кожному поверсі, ми нічого не мурували, там був проєм під двері, вона не заважає проходу, поруч є балкон спільного користування, ок позивач виграє суд і сам самовільно захопить кладовку... і що? Що можна зробити і яким чином щоб виграти даний спір?

жоден з Вас не може без узгодження з іншими мешканцями захоплювати такі приміщення

Неизвестный (автор вопроса)

Коли ми купували квартиру на поверсі квартири не були куплені, не було з ким узгоджувати, і інші мешканці з нами також не узгоджували, ви конкретно не відповіли на питання що можна зробити і яким чином щоб виграти даний спір? або щоб суд не розглядав або ще якось????

По рішенню Конституційного Суду України від 02.03.2004 року № 4-рп/2004 роз'яснено, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатноу спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема, створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансард у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренда тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.

Відповідно до ч.2 ст.382 ЦК України, власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Як передбачено ч.1 ст.369 ЦК України, співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Згідно ст.391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Таким чином, на Ваше питання я відповіла, Ваші дії із захоплення приміщень загального користування незаконні. Раджу домовлятись із співвласниками і закінчувати спір мировою тощо.

Аноним

Все що поза квартирою є спільною сумісною власністю всіх, що мають квартири. Тому це треба погоджувати зі всіма співвласниками, або винести на Загальні збори.

Аноним

У нас квартира на 9-м этаже,граничащая с мусоропроводом(правда он уже не работает).Соседи решили кладовую себе там отгородить-мы им отказали,т.к. эта стенка нашей кухни и я хочу быть в курсе того,что за стеной;либо делаем на всех,вместе вскладчину.Они отказались,сказали что им мнста мало там будет тогда.Мы отсутствовали 2 недели,когда приехали-увидели кладовую.На звонок с просьбой разьяснить-послали.Сказали что другие сседи подписали.Я знаю,что законодательно имею право оспорить.

пишіть скаргу в пожежну інспекцію (ДСНС), інспекцію архбудконтролю, санстанцію-СЕС......і все швидко вирішиться, щей оштрафують сусіда нормально!!!!

~= А Д В О К А Т =~

А для прискорення темпу і процесуальної кращої фіксації події - можна ще й заяву про злочин (самоуправство) подати до поліції. Посадити не посадять, але теж факт буде запротокольовано - потім може згодитись для суду чи ще для чогось. А може й справу розслідують і до суду направлять, якщо їм розкриття злочинів треба покращити, адже тут все очевидно.

Аноним

Я звернулась до голови правління про питання самовільного захоплення тех поверху біля мусоропроводу між 9 та 10 поверхами ,граничащами з моєї квартирою.Так,мій голова ОСББ дав мені таку відповідь:що було проведено засідання правління з протоколом,де була надана згода на розташування підсобного приміщення на тех.поверсі;підставою є згода трьох сусідів(хоча сусідів на поверсі 4,і нами було відмовлено).Також голова посилається на пункт статуту,що органами управління об'єднсння є загальні збори та правління.Змінити рішення правління можна на загальних зборах. На скільки мені відомо,то правління не має право вирішувати такі питання,якщо не встановлено повної згоди иіж сусідами.Чи правомірно вони не звернули уваги на відмутність згоди нашої квартири.

Лисичкін Сергій.

Питання використання спільного майна віднесено до виключної компетенції загальних зборів об'єднання, як вищого органу управління. Тому засідання правління та протокольна згода на розташування підсобного приміщення на тех. поверсі на підставі згоди трьох сусідів (! - а не статутного кворуму) є неправомочними та прийнятими з порушенням закону поза межами компетенції правління, як виконавчого органу. Оскільки спори щодо здійснення прав співвласників здійснюються за згодою або в судовому порядку, так і дійте: або за згодою вирішіть це питання, або в судовому порядку. З пов., Лисичкін С.С.

Аноним

Добрий день! Ми купили квартиру на 5 поверсі п'ятиповерхового будинку, в під'їзді є колясочна( в мене маленька дитина), дублікат ключів нам дала сусідка поряд. Пройшло 2 роки, тепер сусідка з 3 го поверху, яка ставить там велосипед, вимагає 50 $ тому що колись вона ставила там двері і начебто без її дозволу, я незаконно користуюсь приміщенням. Ніяких документів вона немає, посилається на те, що сусіди їй на словах дозволили, нікому не потрібне було приміщення. Погрожує, що її чоловік зі мною розбереться, вимагає гроші. Чи можу я написати заяву в поліцію? Чи є в мене юридичні підстави та права на це?

Аноним

Так є

~= А Д В О К А Т =~

Ви й сама добре знаєте, що "є"! Але чи вистачить вам рішучості?

Аноним

Доброго дня а кладовку можна буде ОСББ договір оренди зробити

Аноним

Платити якусь плату щоб бути власником кладовки

Аноним

Можно, Если будет решение общего собрания по данному вопросу.

Зоряна

в мене питання. Сусіди хочут ставити коляску там, де раніше сидів вахтер. забрали ключи у уборщицы силой, она там уже несколько лет хранит вещи для уборки. насколько я поняла, должны быть согласны все жители подъезда. я категорически против. куда мне обращаться, в ЖЭК?

~= А Д В О К А Т =~

В суд.

В.пАноним

Як що на горищі ідуть труди опалення і стоять крани для розповвтрегнч опалення Це технічний поверх чи ні? І чи можна там робити мешканцям комірки.

~= А Д В О К А Т =~

Всі приміщення будинку (а також комунікації, фасад, елементи конструкції будинку, сходи і т.д.) - це спільна власність власників квартир, але користуватись ними комусь одному можна лише з письмового дозволу всіх інших співвласників (тобто всіх власників квартир будинку, а не лише під'їзду). Адже всі ви - з однаковими правами співвласники таких приміщень, не залежно від того, технічний то поверх чи підвал чи горище тощо.

Jean Carlos

Hello everyone,

I want to testify about Luis Carlos who help me invest my bitcoin and made me who i am today, i never believe in bitcoin investment till i met Luis Carlos, I saw so many testimony about Luis Carlos helping people to invest their bitcoin, So i decide to contact him and invested $500 and after 7 days i receive my profit of $5,000 on my bitcoin wallet, Ever since i have been investing with them and i always receive my profit without any delay, so if you want to invest your bitcoin, Luis Carlos is the best trader you can invest with and getting your profit is guarantee, So if you want to invest just contact them and they will guide you on how start your investment . Email: tradewithluiscarlos@gmail.com or WhatsApp : +16234044993

Jean Carlos

Hello everyone,

I want to testify about Luis Carlos who help me invest my bitcoin and made me who i am today, i never believe in bitcoin investment till i met Luis Carlos, I saw so many testimony about Luis Carlos helping people to invest their bitcoin, So i decide to contact him and invested $500 and after 7 days i receive my profit of $5,000 on my bitcoin wallet, Ever since i have been investing with them and i always receive my profit without any delay, so if you want to invest your bitcoin, Luis Carlos is the best trader you can invest with and getting your profit is guarantee, So if you want to invest just contact them and they will guide you on how start your investment . Email: tradewithluiscarlos@gmail.com or WhatsApp : +16234044993

При написании ответа используется разметка Markdown.