1778 дней назадМирослав

В наслідок успадкування, нерухомість ( будинок із надвірними спорудами та літньою кухнею ) належить як спільна власність 3-м власникам у наступних частках: власник А - 1/2 частки, власник Б - 1/4 частки, власник В - 1/4 частки, які в натурі не виділено. будинок пристосовано і фактично використовується для проживання 2-х сімей ( два окремі входи, дві кухні, окремі лічильники і т.д.) При чому, одна частина будинку становить біля 30% від заг. площі, інша - біля 70%. Земельна ділянка також є спільною в таких самих пропорціях власник А - 1/2 , власник Б - 1/4 , власник В - 1/4. Чи можливо здійснити поділ часток у відповідності до фактичного використання площі і проживання сімей ( за взаємною згодою сторін ), а саме власник А - 30% площі, власники Б і В - спільно 70%. чи можливо це в процесі оформлення права на спадщину? Чи дає право договір про поділ часток розпоряжатися цим майном в подальшому без згоди іншої сторони. При чому, земля залишається у спільній власності в існуючих на сьогодні пропорціях. Дякую!

Доброго дня! Наскільки зрозуміло із описаної ситуації, то свідоцтво про спадщину ще не отримано. Першим кроком має бути отримання свідоцтва про спадщину кожним із 3-х спадкоємців, де будуть вказані частки, майно буде зареєстровано в реєстрі із вказівкою наприклад: 1/2 частка, форма власності - приватна, вид спільної власності - спільна часткова і т.д. по всім часткам щодо кожного власника. Після цього, за домовленістю сторін можна укласти нотаріальний договір про поділ майна ( а не часток), та виключно за наявності висновку БТІ про можливість поділу будинку на 2 окремі самостійні частини (30% площі та 70% з окремими входами тощо) за цим договором буде визначено 2 окремі об"єкти із різними адресами (2 та 2А наприклад). Виключно у такий спосіб Ви досягнете мети - можливість розпорядження без згоди іншої сторони.

Мирослав (автор вопроса)

Дякую за відповідь. Тут ще питання в літній кухні, яка побудована нашою сім"єю на спільній території. В наявності відповідний дозвіл на будівництво та технічний паспорт на будівлю, видані в 1987р. померлому батькові дружини . Він же є власником 1/2 частини домоволодіння зг. договору купівлі-продажу від 1970р. ( літньої кухні тоді ще не було ) - що є предметом спадщини. Інша 1/2 частина будинку належить другій сім"ї ( як я зазначав, будинок на дві сім"ї). Якщо отримати свідоцтво про спадщину - дружина як спадкоємець за батьком отримає 1/2 частину всього будинковолодіння в склад якого входить і літня кухня. Тобто, фактично ми втрачаємо 1/2 літної кухні - так стверджує нотаріус, в якого заведена спадкова справа. Інша сім"я ( які також будуть оформляти спадщину на свою частину будинку ) на дану літню кухню не претендує -тому виникла ідея про поділ часток. Чи можливо вирішити питання про визнання права на спадщину дружини на літню кухню в цілому ( враховуючи вищенаведені обставини ) - наприклад, у судовому порядку до оформленя спадщини чи в процесі такого офомлення. Тобто, для успадкування дружиною 1/2 будинковолодіння та літньої кухні в цілому. Дякую!

Доброго дня. Вважаю, що не варто ускладнювати та йти в суд задля вирішення питання по літній кухні. При згоді всіх сторін та нотаріуса, убачається правильним рекомендувати вирішувати усі питання шляхом укладення договору про поділ майна, після оформлення спадщини. Для уникнення ризику того, що інші спадкоємці після оформлення спадщини на 1/2 час. кухні відмовляться укладати договір про поділ, можна вже зараз укласти попередній договір про поділ (т.з. договір про наміри) у якому передбачити усі умови та "перестраховки". Само собою зрозуміло, що ситуація досить нетипова і не кожен нотаріус захоче розбиратись і розробляти досить непростий договір. Для цього є юристи. Нотаріуса можна обирати як за місцем знаходження майна, так і за місцем прописки кожної із осіб, що будуть брати участь у договорі. Телефонуйте, консультування за телефоном завжди безкоштовне.

Мирослав (автор вопроса)

Згоден, що укладення договору про поділ майна найкращий і найпростший вихід із ситуації. Проте, планування самого будинку таке, що співвідношення площ двох його частин становить 58% на 42% на нашу користь. Це без літньої кухні. Тоді, як за договором купівлі - продажу 1/2 і 1/2 , тобто 50% на 50%. Пропозиція про поділ не буде мати заперечень з боку інших власників щодо нашої власності на літню кухню. Проте, питання можуть виникнути по поділу самого будинку. Тому, хотілося би розглянути можливість іншого варіанту: спочатку отримання права на спадщину обидвома стороними таким чином, щоб ми успадкували 1/2 частину будинку та літню кухню в цілому ( враховуючи вищенаведені обставини та наявні документи ) ; вони - 1/2 частину будинку. Вже потім - розглядати поділ будинку в натурі. Наприклад, визнання права власності на літню кухню за померлим, чи якийсь поетапний поділ. Ситуація дійсно не типова- тому буду дуже вдячним за змістовну пропозицію іі вирішення!

Дотримуюсь позиції викладеної в попередньому коментарі. Без аналізу документації давати поради важко, адже не зрозуміло чи будуть вони корисними. Проте, оскілки літня кухня ніяким чином не узаконена, тобто не введена в експлуатацію та на неї немає правоустановлюючих документів, то де юре вона не є нерухомим майном, а є т.з. "Будівельними матеріалами." Тобто впринципі можливо розглядати варіант отримання спадкоємцями свідоцтва про право на спадщину виключно щодо будинку, а потім в судовому порядку заявляти позов до інших співвласників будинку про визнання за Вами права власності на кухню. Проте тут суд самостійно може залучати інспекцію архітектурно будівельного контролю, місцеву адміністрацію, які "по закону подлости" будуть заявляти, що кухня це самочинне будівництво, його взагалі необхідно знести, а в Вашому позові взагалі відмовити. Така ситуація буде з великою долею ймовірності. Тому моя Вам порада, не зв'язуватись і йти шляхом найменшого супротиву. Якщо хочете, зателефонуйте, поспілкуємось, т.к. все описати просто неможливо.

Татьяна

Скажіть будь ласка , якщо вже будинок поділено на частки (вже квартири ) ,земля приватизована, а літня кухня із сараєм залишилися по 1/2 , то іх також можна виділити в натурі??

Аноним

Если каждому будет отдельный вход.

~= А Д В О К А Т =~

Літня кухня - це окремий об'єкт, тому потрібно подумати для чого це виділяти окремо взагалі? Якщо для оформлення земельної ділянки, то є інші методи. Звертайтесь персонально.

ТамараАноним

Це окремий об'єкт для оформлення земильної ділянки чі маю право

При написании ответа используется разметка Markdown.