2703 дня назадНеизвестный

Наказом засновника товариства в 2014 році призначено директора. В підставах вказано: протокол загальних зборів, трудовий договір. На той момент в товаристві більше працівників не було. Трудовий договір відсутній, є сумніви, що його взагалі хтось складав. Які наслідки для товариства в даному випадку?

Відповідальність за порушення законодавства про працю

Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - п’ятим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати.

Штрафи, накладення яких передбачено частиною другою цієї статті, є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.

Штрафи, зазначені у частині другій цієї статті, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Штрафи, зазначені в абзаці другому частини другої цієї статті, можуть бути накладені центральним органом виконавчої влади, зазначеним у частині четвертій цієї статті, без здійснення заходу державного нагляду (контролю) на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації.

Виконання постанови центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, покладається на органи державної виконавчої служби.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Неизвестный (автор вопроса)

З якого року укладення трудового договору є обов'язковим, бо щось в бухгалтерії кажуть, що в 2014 році він був не обов♥9язковий?

Трудовий договір був обов'язковим,але не було передбачено покарання за порушення цих умов.

Неизвестный (автор вопроса)

Дякую

~= А Д В О К А Т =~

Інформація вказана вище значно застаріла, тобто недостовірна. За останніми змінами штрафи набагато більші!!!:

останні ВИТЯГИ з КУпАП :

Стаття 41. Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці

......

частина 3: Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства -

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб підприємців, які використовують найману працю, від 500 (п'ятисот) до 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

частина 4 Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, від 1000 (однієї тисячі) до 2000 (двох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

......

(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із законами України від 19.01.95 р. N 8/95-ВР, від 07.02.97 р. N 55/97-ВР, від 21.09.2000 р. N 1979-III, від 19.02.2009 р. N 1027-VI, від 17.05.2012 р. N 4714-VI, від 24.05.2012 р. N 4837-VI, від 28.12.2014 р. N 77-VIII, від 03.11.2015 р. N 734-VIII)

Це ст.265 КЗПП,вона дійсна.

~= А Д В О К А Т =~

КУАП куди дівати? Він дійсний.

При написании ответа используется разметка Markdown.