905 дней назадОлександр

Вітаю вас. Чи може дитина віком 16 років проживати окремо від батьків, з повнолітньою людиною яка не є опікуном дитини? І які можуть бути дії батьків в цьому випадку?

Може. Стаття 29 ЦК України. Місце проживання фізичної особи

  1. Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

  2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

  3. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.

У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.

  1. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

  2. Місцем проживання недієздатної особи є місце проживання її опікуна або місцезнаходження відповідної організації, яка виконує щодо неї функції опікуна.

  3. Фізична особа може мати кілька місць проживання.

Аноним

Мені 16 і я не хочу жити разом з батьками я можу себе забезпечувати житлом і харчуванням. Проте мама хоче мене посадити на домашній арешти . Чи має вона право, і як цього уникнути? ДЯКУЮ.

~= А Д В О К А Т =~

По закону ви маєте на це повне право - навчіться відстоювати свої права, якщо ви вже дійсно доросла, от і перевірите, проявіть себе, але без протизаконних дій, коректно.

Аноним

Чи можу я без дозволу батьків переїхати до гуртожитку університету в якому я навчаюсь? Мені 16 років

Аноним

Чи можна після 9 класу(14 р ) жити окремо від батьків у свому будинку через те що ти їдеш на навчання ????Чи все ж таки мушу жити в гуртожитку???

Аноним

Мені 17 і мама мене хоче здати в реабіталіціонний центр, я повністю здорова, мама говорить, що це зв'язано з моїм вихованням. Чи заберут мене туди без мого на те дозволу?

~= А Д В О К А Т =~

Заберуть, якщо вірно все мама організує. Ви будете повністю самостійно дієздатна (якщо психічне здоров'я буде нормальне і відсутні різні зловредні "залежності") лише з 18-ти років.

Аноним

Мені 15, чи можу я проживати у повнолітньої подруги, без згоди на це батьків?

~= А Д В О К А Т =~

Почитайте вище - все вже описано.

Аноним

Мне 15 лет и мои родители не протев того что бы я жила з парнем который уже совершенно летний можна или нет по закону

Аноним

Папе/маме грозит уголовная ответственность, как и твоему парнише

~= А Д В О К А Т =~

Да, до 16-ти секс нельзя. Но проживать отдельно можно и с 14-ти, но не с парнем, а, например, ухаживать за старенькой бабушкой ...

Дар'я

На які статті можна посилатися під час відстоювання права неповнолітньої особи проживати самостійно? Дякую.

Дар'я

На статтю 29 ЦК України?

Дар'я
  1. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Хіба цього достатньо? Про які обмеження говориться?
Аноним

Это на консультацию к преподу

Дар'я

У мене зараз карантин, а відповідь потрібна якомога швидше, тому викладач - не вихід

Аноним

Тоді до суду. Від твого імені мама, або тато, подають позовну заяву .... до самих себе з вимогою .... порушити закон і надати можливість жити "як дорослі тьоті і дяді" і займатися сексом. Можна додати про обов'язок утримувати тебе і твого парнішу+купувати маріхуану+.... Та все що завгодно! Суд рішення, звичайно ж, прийме. Є таке бачення Великої Палати

Аноним

Добрий день мені 17 чи можу я вже, проживати вже на цей час, зі своїм нареченим?

Нина

Мені 16,скоро 17 По закону я маю право проживати окремо від батьків ,при тому що вони будуть знати де я проживаю(письмово),вірно?

~= А Д В О К А Т =~

Теоретично - з 14-ти років так, але практично - не зовсім. Вони мають дати згоду до 18 років. Інакше може статись конфлікт (якщо вони будуть достатньо активні і ініціативні в скаргах), який буде вирішуватись в поліції, органі опіки чи в суді. І тоді вже судовим рішенням зобов'яжуть конкретно або так або ні - вам вирішувати чи потрібно провокувати саме такий розклад. Адже напевно ви фінансово не є самостійна особа, то можуть передчасно виникнути проблеми ще й з фінансуванням вашого поточного життя.

Аноним

мені 15, і я хочу жити з своїм повнолітнім братом, без батьків. це можливо по закону?

Ні, з одним з батьків, або за їх згодою або у разі позбавлення їх батьківських прав, якщо є підстави.

~= А Д В О К А Т =~

Адже насправді не "ні". а "ТАК", (один з варіантів) - просто тільки при умові згоди обох батьків. Чому це не реально отримати таку їх обох згоду та переконати їх? Не йде ж мова про інцест, чи ще щось негоже, надіюсь?

Вы еще и психологом подрабатываете, чтобы переубеждать родителей несовершеннолетних, что их детям лучше жить отдельно, себе ещё этого подростка возьмите на воспитание.

Аноним

Мені 16 років, чи можу я бути прописаним у квартирі один, без мами?

к Юристу -уже право собственности вторгается- за спиной мамы НИЗЗЗЯ,люби маму.

Юрист 42 -не сайт ПРОБЕЙ МОШЕННИКУ ДОРОГУ ПОЛЕГЧЕ,

~= А Д В О К А Т =~

З дозволу мами - так. І так до 18-ти, до повного повноліття.

Крістіна

Мені 16 років. Чи можу я проживати окремо від батьків зі своїм хлопцем який є повнолітній і ми двоє заробляєм і зможемо себе обезпечити?

Крістіна

Мені 16 років. Чи можу я проживати окремо від батьків зі своїм хлопцем який є повнолітнім? Якщо ми двоє заробляєм і можемо себе обезпечити

~= А Д В О К А Т =~

Можете з дозволу батьків і так до 18 років. Або завагітніти, після чого отримати дозвіл через суд на шлюб до 18 років. Тоді, після оформлення шлюбу - ви зразу набудете всі права повнолітньої самостійної особи та зможете все що завгодно офіційно робити без будь-чиєї згоди.

Встает сразу Пытання -вопрос -Кушать -готовить она умет дитина 16 лет или лишь Привыкла из Холодильника Брать еду и считает .что Сыр и КОлбаса на Деревьях растет??? рано еще =-не юридический это вопрос.ГУляй детка.

АРенду квартиры осилите. юниор/ша/??? Если да- так лучше ,живя с Родителями -помагайте им -икру в дом не каждый из нас даже взрослых в Украине приносит часто.

Спросили-Ответил.

Аня

Я Аня мне 15 летить живу с мамой и отчимом .Хочу жить с папой ,мама у меня после второго браку стала агресивной и странной. Ми верующая семья ,но отчим маме начал внушать штори женя покоряется мужу и т.д. 2 года назад перехали в частний дом и появился огорож,кури ,утки .я каждий день помогаю 2 раза в день гору посудини помить ,я готовою кушать даже если не хочу ,сама убираю двух єтажний дом после 3 операцій на ногу,вечером помогаю поливають .Но есть большая странность 1- штани мне носить нельзя.2- я должен отчиму и все членам семьи гладить ( я,отчим ,мама,2 брата).3- отчим и мама унижают и оскорбляют меня ,мама редко защищает .4- отчим и мама постоянно мне говорять што нельзя брать беометрику ,коди ,потомушто я заболею и брать айди паспорт нельзя потомушто мне невидимим лазером нанесут штрих код котрий проявитися потом и я заболею.5- они говорять що прийдеться антихриста вставити нам чип ....6-- я свидетель частих скандалов я виживають 102, ми уже стоим на учоте как не благополучная семья.ПОМОГИТЕ

Саша

Я хочу жити в храмі(їздити) по городах мама проти мені в листопаді буде 16 можна без її згоди покинути батьківську хату по закону?

Не можна, оскільки батьки за Вас несуть відповідальність до 18 років, і повна середня освіта є обов"язковою, а потім вже у храмі жити та мандрувати у різні міста або країни.

Аноним

Мені 16 років і мама з татом хочуть їхати закордон , чи можу я лишитись дома сама?

Можна, питання лише у Вашому утриманні та місці проживанні, згода батьків потрібна.

~= А Д В О К А Т =~

Але ж якщо вони "їдуть" обоє, то ж і згоду дають - це ж в їх інтересах виїхати.

Аноним

Мені 16 чи потрібин мені опікун коли батьки їдуть за кордон чи потрібна тільки їх згода?

Аноним

В мене дуже цікава ситуація. Практично ціле життя жила на Україні з бабусею, дідусем та сестрою. Мама завжди була з татом за кордоном і приіздажала 1-2 рази на рік. Коли мені було 6 років, ми жили з сестрою і з татом в іншими місці і приїзджали лише на вихідні до рідних. Коли мені було 9 мама розійшлася з батьком і від того часу ми з сестрою знову жити в маминих батьків. Через 3 роки помер дідусь і мама забрала мою старшу сестру в 15 вчитися за кордон. 3 роки я жила з бабусею і минулого року мама вирішила забрати і мене. Я провчилася тут рік, цього літа була на Україні і зараз знову за кордоном. Мені 16. В мене немає бажання тут вчитися і жити, але мама насильно мене тут утримує. Чи можна виїхати на Україну без її дозволу та проживати з бабусею? Вона мені погрожує, що піде в поліцію, поставить мене на облік і якщо я захочу втекти, то мене не випустять на Україну на кордоні. Оскільки я знаю, мені 16 і в мене є право виїзджати за кордон без її дозволу. З татом ніякого зв‘язку немаю і аліменти не оплачує. Що порадите робити? Свого майбутнього я тут не бачу.

Нічого цікавого. До психолога треба звертатись, а не до юристів. Мати та батько несуть за Вас відповідальність до досягнення повноліття, тому Ваші сварки з матір"ю недоречні, враховуючи, що батько Вами не займається, не виховує. Має значення країна перебування закордоном, та чи бажає бабуся з Вами проживати. Напевно, мати більше контролює, чим бабуся, треба вирішувати проблеми мирним шляхом, треба отримати вищу освіту, якщо Ви розраховуєте у майбутньому бути освідченою людиною та мати професію.

Аноним

З мамою пробувала говорити 5-6 годин і все, що вона робить то обговорює людей і не дає права спілкуватися мені з друзями чи бабусею. Розказує всі сімейні проблеми своїм подругам. Насильно каже робити те, що я не хочу (наприклад піти в супермаркет, коли в мене є висока температура). Та все таки, хочу знати відповідь на своє запитання. Чи можна в 16 виїхати на Україну без батьків? Чи можливе те, що мені заборонять в‘їзд на Україну через те, що мама піде в поліцію?

Аноним

Можно ли в 16 жить отдельно от мамы, если я могу сама себе обеспечивать. Например ухаживать за старенькой бабушкой? Но если мама против этого, что делать?

Аноним

До цієї всієї вищесказаної історії, перечитала чуть не всі сайти в інтернеті і в багатьох пише, що з 14-ти дитина сама собі може вибирати місце проживання. Чи це так?

Так, Ви маєте право обирати з ким проживати із батьків з мамою чи з татом. Ви не читаєте уважно те, що Вам пишуть. Має значення країна перебування, та чи бажає бабуся з Вами жити та займатись Вашим вихованням, та за чий рахунок Ви плануєте жити.

При написании ответа используется разметка Markdown.