782 дня назадОлександр

Вітаю вас. Чи може дитина віком 16 років проживати окремо від батьків, з повнолітньою людиною яка не є опікуном дитини? І які можуть бути дії батьків в цьому випадку?

Може. Стаття 29 ЦК України. Місце проживання фізичної особи

  1. Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

  2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

  3. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.

У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.

  1. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

  2. Місцем проживання недієздатної особи є місце проживання її опікуна або місцезнаходження відповідної організації, яка виконує щодо неї функції опікуна.

  3. Фізична особа може мати кілька місць проживання.

Аноним

Мені 16 і я не хочу жити разом з батьками я можу себе забезпечувати житлом і харчуванням. Проте мама хоче мене посадити на домашній арешти . Чи має вона право, і як цього уникнути? ДЯКУЮ.

По закону ви маєте на це повне право - навчіться відстоювати свої права, якщо ви вже дійсно доросла, от і перевірите, проявіть себе, але без протизаконних дій, коректно.

Аноним

Чи можу я без дозволу батьків переїхати до гуртожитку університету в якому я навчаюсь? Мені 16 років

Аноним

Чи можна після 9 класу(14 р ) жити окремо від батьків у свому будинку через те що ти їдеш на навчання ????Чи все ж таки мушу жити в гуртожитку???

Аноним

Мені 17 і мама мене хоче здати в реабіталіціонний центр, я повністю здорова, мама говорить, що це зв'язано з моїм вихованням. Чи заберут мене туди без мого на те дозволу?

Заберуть, якщо вірно все мама організує. Ви будете повністю самостійно дієздатна (якщо психічне здоров'я буде нормальне і відсутні різні зловредні "залежності") лише з 18-ти років.

Аноним

Мені 15, чи можу я проживати у повнолітньої подруги, без згоди на це батьків?

Почитайте вище - все вже описано.

Аноним

Мне 15 лет и мои родители не протев того что бы я жила з парнем который уже совершенно летний можна или нет по закону

Аноним

Папе/маме грозит уголовная ответственность, как и твоему парнише

Да, до 16-ти секс нельзя. Но проживать отдельно можно и с 14-ти, но не с парнем, а, например, ухаживать за старенькой бабушкой ...

Дар'я

На які статті можна посилатися під час відстоювання права неповнолітньої особи проживати самостійно? Дякую.

Дар'я

На статтю 29 ЦК України?

Дар'я
  1. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Хіба цього достатньо? Про які обмеження говориться?
Аноним

Это на консультацию к преподу

Дар'я

У мене зараз карантин, а відповідь потрібна якомога швидше, тому викладач - не вихід

Аноним

Тоді до суду. Від твого імені мама, або тато, подають позовну заяву .... до самих себе з вимогою .... порушити закон і надати можливість жити "як дорослі тьоті і дяді" і займатися сексом. Можна додати про обов'язок утримувати тебе і твого парнішу+купувати маріхуану+.... Та все що завгодно! Суд рішення, звичайно ж, прийме. Є таке бачення Великої Палати

Аноним

Добрий день мені 17 чи можу я вже, проживати вже на цей час, зі своїм нареченим?

Нина

Мені 16,скоро 17 По закону я маю право проживати окремо від батьків ,при тому що вони будуть знати де я проживаю(письмово),вірно?

Теоретично - з 14-ти років так, але практично - не зовсім. Вони мають дати згоду до 18 років. Інакше може статись конфлікт (якщо вони будуть достатньо активні і ініціативні в скаргах), який буде вирішуватись в поліції, органі опіки чи в суді. І тоді вже судовим рішенням зобов'яжуть конкретно або так або ні - вам вирішувати чи потрібно провокувати саме такий розклад. Адже напевно ви фінансово не є самостійна особа, то можуть передчасно виникнути проблеми ще й з фінансуванням вашого поточного життя.

При написании ответа используется разметка Markdown.