3683 дня назадІрина

Доброго дня. Таке питання. У батька було два сина. Один помер, залишилась дружина та діти. Зараз помер батько залишивши по собі нерухомість і не залишивши заповіту. Хто є спадкоємцем його нерухомості - живий син одноособово чи на порівну з дружиною померлого сина? Дякую.

В першу чергу, зазначаємо, що відповідно до ст 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Тобто якщо на момент смерті сина, батько ще був живий, то права на спадщину не виникло. А тому після смерті батька, право на спадщину в першу чергу має той син, який пережив батька.

Ірина (автор вопроса)

Дякую за відповідь. Отже вдова покійного сина та її діти не мають права на спадщину. Чи вони можуть таке право здобути через суд? Які у них шанси?

Ірина (автор вопроса)

Вдова покійного сина вимагає частину майна. Чи законні її вимоги?

Нехай звертається до суду та доводить законність своїх вимог. Але спираючись на приведені вище норми законодавства, наврядчи вона зможе щось довести, оскільки на момент смерті її чоловіка, його батько ще був живий, а тому права на спадщину не виникло.

Ірина (автор вопроса)

Дуже дякую за відповідь.

Татьяна Л

Что за ерунда, наследование по праву представления уже отменили? Право на наследство имеют дети умершего сына 1/2 наследства дедушки и живой сын - тоже 1/2. ГРАЖДАНСКИЙ КОДЕКС УКРАИНЫ (Ведомости Верховной Рады Украины (ВВР), 2003, № 44, ст. 356) КНИГА ШЕСТАЯ НАСЛЕДСТВЕННОЕ ПРАВО Г л а в а 86 - НАСЛЕДОВАНИЕ ПО ЗАКОНУ (извлечение)

Статья 1266. Наследование по праву представления 1. Внуки, правнуки наследодателя наследуют ту долю наследства, которая причиталась бы по закону их матери, отцу, бабке, деду, если бы они были живыми на время открытия наследства.

Татьяна Л

Требования жены ни при чем, она не является наследником, а вот дети должны обратиться к нотариусу. Суд тут не нужен

Если Вы обратите внимание, речь шла о жене.

Татьяна Л

Само собой, заметила. Однако многие несведущие задают вопросы не всегда точно, не давая всей информации, поэтому я сама додумала, что жена могла претендовать и вести переговоры по наследству от имени своих детей, возраст которых не указан. Именно поэтому дала развернутый ответ, который не допускает разночтений.Но все равно, ответ о наследовании единолично живым сыном - суперпрофессиональный

Учитывая, что вопрос звучал "Хто є спадкоємцем його нерухомості - живий син одноособово чи на порівну з дружиною померлого сина? ", то думаем, что ответ компетентный. Хорошего дня.

Татьяна Л

Я так понимаю, про детей зря было указано в вопросе, если для такого "внимательного" юриста, как Вы, это "рояля не сыграло"? Считаю, что живому сыну все равно, куда уйдет половина наследства, которое он уже считал своим - жене или детям покойного брата. Основная мысль - не ему, есть законные наследники-конкуренты, о чем правильно все же сообщить автору вопроса, а не дать ссылку на статью 1218 Цивільного кодексу, которая сути вопроса не касается. Возможно, Ваш ответ вполне компетентен на другой вопрос, а совет по обращению в суд - вообще промолчу. Давайте до базара не опускаться

Вы знаете, если Вы внимательно все перечитаете, то думаем сами найдете, кто опускается до базара. А так как, человеку на его вопрос ответ предоставлен, то на этом этот неконструктивный диалог окончен. Еще раз хорошего дня.

Татьяна Л

Здесь смайлик, который от смеха упал под стол - успехов в жизни, что с таким самомнением несомненно, но ведь в душе-то Вы знаете, что неправы

Ірина (автор вопроса)

Дякую за дискусію в моїй темі. Отже як я розумію вдова покійного сина може представляти інтереси своїх дітей, якщо вони не повнолітні і претендувати на частину майна або повнолітні діти покійного сина самостійно можуть претендувати на законних вимогах на 1/2 спадщини.

Татьяна Л

Так, навіть повинна, оскільки діти мають право на спадщину за правом представлення. Якщо повнолітні - самі мають претендувати на спадщину і подавати документи нотаріусу. Ви не вказали, чи залишилася жива дружина дідуся. Якщо вона померла - все так, як я написала, якщо ні, є нюанси.

Аноним

Якщо бабуся померла близько 20 рокив назад,в будинку прживала дочка яка померла а спадок не оформив ніхто чи має право друга добка подати на спадок ? яка буде іі частка ? Будинок за правом власности за померлою бабусею.

Стаття 1277. Відумерлість спадщини

  1. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

{Частина перша статті 1277 в редакції Закону № 3795-VI від 22.09.2011}

  1. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

  2. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

  3. Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов'язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу.

  4. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до статті 1283 цього Кодексу.

Может это наследство уже признано за территориальной громадой

При написании ответа используется разметка Markdown.