3629 дней назадТинченко Виктор

Мы с супругой в разводе и она не разрешает даже видеться с ребёнком.Я выплачиваю алименты.

Вам необхідно спочатку звернутись в опікунську раду з заявою про встановлення часових рамок Ваших побачень з дитиною. Головна мотивація - дбати про духовних розвиток дитини та займатись її вихованням - є Ваш обов"язок, а колишня дружина перешкоджає його виконанню. Якщо це не допоможе, то тоді Вам необхідно звернутиь до суду з аналонічною по суті заявою.

пишіть заяву в орган опіки і піклування, відповідно до ст. 158 СКУ....

Виктор, я бы вам рекомендовала сразу обращаться в суд, т.к. отсутствует механизм контроля за исполнением решения органа опеки, а вот за неисполнение решения суда предусмотрена ответственность.Обращайтесь в суд с иском об установлении порядка и способа Вашего участие в воспитании ребенка и общении с ним.

Стаття 159 СКУ. Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

  1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
  2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.
  3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.
  4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.
  5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

При написании ответа используется разметка Markdown.