3302 дня назадТаисия

Добрий день шановні юристи!!! Допоможіть у вирішенні такої ситуації: У мене і мого рідного брата є свідоцтво про право на спадщину на 1/4 частину житлового будинку, разом з братом на 1\2 частину будинку. Успадкували за правом представлення від бабусі замість нашого померлого батька. Другу частину будинку успадкувала тітка .Їй належить 1/2 частина будинку. Ще з давна будинок поділений на 2 половини,так в техпаспорті. Ще в Радянські часи тітка жила в цьому будинку і добудувала 2 кімнати, проте мій батько їй сплатив гроші за її половину. Розписок не маємо. Тільки на словах. Але все оформлено було на бабусю. Спір виник із-за 1 кімнати ,якою ми користуємось, але вона в техпаспорті відноситься до іншої половини будинку. Якщо рахувати по площі,то з кімнатою у нас більша площа. Без неї менша. Майже 30 років тітка тут не проживала. Покійний батько побудував гараж, огорожу з буту, зробив "шубу" на будинку, поміняв вікна, в кімнаті за яку ведеться спір зробив ремонт. Але всі правовстановлюючі документи були на бабусі. Покійна бабуся склала на мого покійного батька заповіт,але він не дожив. Тоді тітка її вивезла до себе,так вона в неї і жила. На час смерті батька, бабуся вже хворіла, нікого не впізнавала,нічого не розуміла. Чи є шанс залишити ту кімнату,коли буде суд про визнання будинку в натурі? Чи є заповіт документом,що визначає справжню волю бабусі? Вплине він на рішення суддів? І чи грає той факт,що фактично мої батьки жили в цьому будинку, доглялали за ним, робили ремонти, вимощували асфальт ??

ЮК «Alex»

Це складне питання та потребує додаткового вивчення документів. Заповіт дійсний тільки останній складений, попередні нечинні, також треба вирішити питання щодо поділу землі для обслуговування будинку, господарських будівель і споруд або якщо земля не приватизована вирішити питання щодо встановлення окремого землекористування.

якщо у Вас немає документальних підтверджень про поліпшення будинку, про це, як підставу відстоювати свої права, можете забути. Можна в даному випадку подавати до суду про виділ частини в натурі (при цьому важливо, які док. є на зем. ділянку біля будинку), при виділі або Ви сплатите тітці за метри, які більше, ніж належна Вам частка або сплатить Вам тітка. Краще за все, намагатись спочатку домовитись на таких самих умовах оплати, все фіксується договором у нотаріуса.

Таисия (автор вопроса)

Земля не приватизована....

не обов*язково власність, може є право користування, хоч кадастровий номер

Таисия (автор вопроса)

ні,стосовно землі немає нічого..

При написании ответа используется разметка Markdown.