21.01.2009 
  Справа № 2-631/09

  Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

      
  21 січня 2009 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

  головуючого судді -
      
      
  Бірси О.В.

  при секретарі -
      
      
  Шевчук К.В.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду  м. Києві цивільну справу за позовною заявою 
  ОСОБА_1
    до Дніпровської  районної у м. Києві ради, третя особа Головне управління юстиції у м. Києві про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -

  В С Т А Н О В И В:

  Позивач 
  ОСОБА_1
   звернувся до суду з позовною заявою про  визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

  Свої вимоги мотивує тим, що  
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року  померла його мати 
  ОСОБА_2
  . Заповіту вона не залишила і тому її майно мало спадкуватися за законом. Але він за сімейними обставинами, у зв’язку з хворобою, не зміг вчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, що призвело до того, що він пропустив строк для прийняття спадщини.

  В судовому засіданні  представник позивача вимоги підтримала  та надала пояснення, викладені в позовній заяві.

  Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надали суду заяву про слухання справи у відсутності представника.

  Представник  третьої особи не з’явився, надавши суду заяву з проханням слухати  справу  у відсутності представника.

  Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що  позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

  Відповідно до свідоцтва про народження позивач є сином 
  ОСОБА_2
   ( а.с.8), яка померла  
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року ( а.с.7).

  Відповідно до ст. 1270 ЦК України  для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

  Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття  спадщини.

  В судовому засіданні  встановлено, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори з приводу  прийняття спадщини оскільки багато часу  витратив  на лікування, тривалий час  проходив курси амбулаторного лікування у зв’язку з  гіпертонічною хворобою 3-го ступеню, ішемічною хворобою серця та інших захворювань, тому позивач не зміг  своєчасно подати заяву  до нотаріальної контори і оформити спадщину.

  Враховуючи наведене, суд вважає, що  позивачем пропущено  строк прийняття спадщини з поважних причин, а тому суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після померлої 
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року 
  ОСОБА_2
  .

  На підставі  викладеного, керуючись ст. 1272 ЦК України ст.ст. 10, 60, 208, 209, 213, 214, 215, 218, 294 ЦПК України, суд, -

  В И Р І Ш И В:

  Позов 
  ОСОБА_1
   до Дніпровської  районної у м. Києві ради, третя особа Головне управління юстиції у м. Києві про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити .

  Визначити 
  ОСОБА_1
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_2
   року народження додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, після померлої 
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року 
  ОСОБА_2
  ,  – квартири 
  АДРЕСА_1
   до 01 квітня 2009 року.

  Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом  подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду  та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  Апеляційна скарга  на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження  рішення. Заява про апеляційне оскарження та  апеляційна скарга подаються  Апеляційному  суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.

  Рішення набирає законної сили після закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.  Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк встановлений законодавством України,  рішення набирає законної сили  після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили  після розгляду справи Апеляційним судом м. Києва.

  С у д д я: