20.01.2009 
                                                                                                                                
 Справа № 2- 3173/08

 Заочне рішення

 Іменем  України

      
     
 20 січня 2009 року   Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

      Головуючого - судді  
     
 - Коваленко І.В.

      при секретарі  
     
     
 - Карпенко І.П.

      розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом  
 ОСОБА_1
  до 
 ОСОБА_2
  про розірвання шлюбу,

 Встановив:

 Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 05.05.2004 р. Від шлюбу дітей не мають.

 ОСОБА_1
  звернулась з даним позовом до суду, мотивуючи свої вимоги тим, що спільне життя з відповідачем не склалося через те, що вони люди різних характерів та поглядів на сімейне життя. Це призвело до припинення шлюбних відносин, повної втрати взаємоповаги та будь-яких почуттів. З серпня 2005 року вони не проживають разом, не підтримують шлюбно-сімейні відносини, у кожного свій бюджет. Оскільки сім’я розпалась остаточно, збереження шлюбу буде суперечити її інтересам, позивач просив шлюб розірвати.

 В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю і просила його задовольнити без надання строку на примирення. Витрати, пов’язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАГСу, просив  покласти на відповідача.

     
 Відповідач 
 ОСОБА_2
 , належним чином повідомлений про день та час розгляду справи в судове засідання не з’явився.

 Оскільки відповідач  не повідомив  причини своєї неявки, суд визнав їх як неповажні та провів заочний розгляд справи у його відсутність на підставі наявних у справі даних та доказів, відповідно до вимог ч.4 ст.169 ЦПК України, проти чого в судовому засіданні не заперечувала позивачка.

     
 Вислухавши  пояснення  позивачки, дослідивши  наявні в матеріалах справи докази, суд у судовому засіданні встановив, що сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 05 травня 2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у  м. Києві, актовий запис № 
 НОМЕР_1
 . Від шлюбу дітей не мають.

 Наміру поновлювати шлюбні відносини з відповідачем позивачка не має, що підтверджується  її  поясненнями в судовому засіданні. Крім того, позивачка зазначає, що збереження даного шлюбу буде суперечити її інтересам.

         
     
 Суд вважає, що вищевикладене дає підстави для висновку про неможливість подальшого спільного проживання сторін по справі, як подружжя, та вказує на те, що збереження їхньої сім’ї стало неможливим.

          
     
 Згідно ч.2 ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження  шлюбу суперечило б інтересам  одного з них, інтересам їхніх дітей , що мають істотне значення.

     
 Зобов’язання по оплаті  державного мита при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГСу, суд покладає на  відповідача.

 На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 88, 224-226  ЦПК України, ст.ст.110, 112  СК  України, суд,- В И Р І Ш И В:

     
 Шлюб, укладений 05 травня 2004  року  між 
 ОСОБА_1
  та 
 ОСОБА_2
 , який був зареєстрований  відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у  м. Києві, актовий запис № 
 НОМЕР_1
   – розірвати.

     
 При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з 
 ОСОБА_2
  на користь держави мито  в сумі  17  грн.

     
 ОСОБА_1
  від сплати  державного мита  звільнити.

     
 Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі  апеляційної скарги, або протягом двадцяти днів з дня подання заяви  про апеляційне оскарження рішення, яка подається на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.

     
 Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Суддя: