10.02.2009 
                                                                                                                Справа №2-669/1/09 р.

   Р І Ш Е Н Н Я

         І  М Е Н Е М     У  К  Р А  Ї  Н И

            10 лютого 2009 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

 головуючого                                                                                                    судді Беспалова О.О.

 при  секретарі                                                                                                  
     
    Тримайло В.М.

 за участю позивача 
 ОСОБА_1
 , представника позивача 
 ОСОБА_2
  та представника відповідача Зіньковського А.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом 
 ОСОБА_1
  до ЖБК "Академічний-2", третя особа: Головне управління житлового забезпечення КП з експлуатації і ремонту житлового  фонду "Житло-сервіс" про визнання права власності, -                    
     
     
      В С Т А Н О В И В : Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання за ним права власності на квартиру 
 АДРЕСА_1
 . Свої вимоги мотивує тим, що 11 грудня  1990р. 
 ОСОБА_1
  отримав свідоцтво про право на спадщину за померлою дружиною 
 ОСОБА_3
  на спадкове майно у вигляді паєнакопичення на квартиру у сумі  6735 крб.62 коп., що знаходиться у ЖБК "Академічний-2". В подальшому позивач був прийнятий у члени  ЖБК.

 У квітні 1991р. позивачем повністю  сплачено  паєвий  внесок за  2-х  кімнату  ізольовану квартиру загальною площею 50 кв. м., житловою  площею - 30,9 кв. м., яка була закріплена за позивачем. У вищевказаній квартирі позивач проживає до цього часу та сплачує  всі комунальні витрати та  платежі.

 У 2007р. позивач звернувся до Виконавчого органу Київської міської ради в Головне управління житлового забезпечення стосовно оформлення права власності та отримання свідоцтва про право власності на 
 АДРЕСА_1
 .

 12.12.2007р. позивачу було відмовлено у оформленні права власності листом, з  якого  вбачається, що відповідно до "Положення про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна", затвердженого розпорядженням КМДА від 31.08.2001р. № 1820 член житлового, житлово-будівельного кооперативу, який повністю вніс пайовий внесок за квартиру, надану йому в користування, набуває права  власності на це майно з подальшим отриманням свідоцтва  про право власності. Але в той же час Протокол загальних зборів ЖБК "Академічний-2" від 1990р., яким прийняли позивача у члени кооперативу, не затверджено відповідним розпорядженням КМДА, тому підстав для оформлення свідоцтва  про право власності на квартиру  немає і запропоновано звернутися до суду щодо встановлення  права власності.

   В судовому засіданні позивач та його представник  підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити та надали пояснення викладені в позовній заяві.

              Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти його задоволення не заперечував.

     
 Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у  відсутність осіб, що не з'явились.

 Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

  Як вбачається  з  свідоцтва  про право на спадщину за законом  від 11.12.1990р. спадкоємцями майна 
 ОСОБА_3
  померлої 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року є  
 ОСОБА_1
 , який проживає в 
 АДРЕСА_2
 .

 З довідки  № 858 від 30.05.2008р.  виданої   ЖБК "Академічний-2" вбачається, що  
 ОСОБА_1
  проживає за адресою: 
 АДРЕСА_1
 .  Станом на  30.05.2008р.  заборгованості  з оплати житлово-комунальних послуг немає.

 Відповідно  до ч. 3 ст. 384 ЦК України у разі  викупу  квартири член  житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.

 В судовому засіданні встановлено, що відповідно до довідки  від 26.02.2003р. № 136   
 ОСОБА_1
 . Паєнакопичення за квартиру в квітні 1991 року  в розмірі 6 735 крб.52 коп. позивачем сплачено в повному обсязі. /а.с.5/.

 З огляду на викладене, суд дійшов висновкуё що позивач є власником кооперативної квартири 
 АДРЕСА_1
 .

     
 Проти задоволення позову в судовому засіданні не заперечував і представник відповідача Зіньковський А.П.

 Даючи оцінку наведеним доказам у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов  підлягає задоволенню в повному обсязі.

             Керуючись ст. 384 ЦК України, ст. ст.  10, 14, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд, -                     
     
               В И Р І Ш И В :

 Позов 
 ОСОБА_1
  до ЖБК "Академічний-2", третя особа: Головне управління житлового забезпечення КП з експлуатації і ремонту житлового  фонду "Житло-сервіс" про визнання права власності задовольнити.

 Визнати за 
 ОСОБА_1
  право власності на квартиру 
 АДРЕСА_1
 .

 Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження рішення суду та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Києва.

 Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

         
     
 Суддя: