30.01.2009 

Справа № 2-732/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І  М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

( заочне рішення)

30 січня 2009 року Дніпровський районний суд м. Києва

в складі:  головуючого судді         Стрижеус А.М.

при секретарі:                   Алтоковій С.О.

за участю адвоката:             Мельниченко Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за позовом:

ОСОБА_1  

до ОСОБА_2

про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1  звернулася з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2    аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження в розмірі ј  частини заробітної плати щомісячно до досягнення дитиною повноліття та аліменти врозмірі ј частини на її користь на її утримання до досягнення дитиною трьох років.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що з відповідачем перебуває у шлюбі з 23 листопада 2007 року, від шлюбу вони мають доньку ОСОБА_3 . Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, не цікавиться їх вихованням, вона не працює, оскільки перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною.

Позивач в судовому засіданні підтримала позов та просила суд розглянути справу заочно та постановити заочне рішення у звязку з неявкою до суду відповідача, повідомленого про день та час розгляду справи належним чином.

Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обгрунтовані та підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1  та ОСОБА_2  зареєстрували шлюб 23 листопада 2007 року /а.с.4/.

Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження /а.с.3/.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач не надає матеріальної допомоги позивачці на утримання дитини.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобовязані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.183 Сімейного кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволеню і з відповідача необхідно стягнути аліменти в розмірі ј  частини доходу відповідно до позовних вимог позивачки.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, підлягає стягненню з відповідача мито (судовий збір) на користь держави в розмірі 51 гривня, від сплати якого при зверненні до суду, була звільнена позивач.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 183, 199, 200 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 60, 208, 209, 213, 214, 215, 218, 224-228, 294   ЦПК України, суд, -    

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про стягнення аліментів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2   ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, уродженця м. Боярки Києво-Святошинського району Київської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого в УСБУ в м. Києві та Київській області, на користь ОСОБА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2  на утримання доньки ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_2   року народження аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів доходів щомісячно, починаючи з 22 грудня 2008 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2   ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, уродженця м. Боярки Києво-Святошинського району Київської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого в УСБУ в м. Києві та Київській області, на користь ОСОБА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2  на утримання доньки ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_2   року народження аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів доходів щомісячно, починаючи з 22 грудня 2008 року і до досягнення дитиною трьох років, тобто до 06 червня 2011 року.

Стягнути з ОСОБА_2   ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, уродженця м. Боярки Києво-Святошинського району Київської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого в УСБУ в м. Києві та Київській області, на користь держави державне мито в розмірі 51 /пятдесят одна/ гривня.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає обовязковому негайному виконанню.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення. Заява про апеляційне  оскарження  та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк встановлений законодавством України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає  законної сили після розгляду справи Апеляційним судом м. Києва.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя: