4093 дня назадАноним

У меня был долг по оплате жилищно комунальных услуг: с 2004-2007 год 6800 гривен, с 2011 года с февраля по сентябрь - 4000 гривен. С сентября 2011 по нынешнее время все оплачено. В квитанциях на квартплату ЖЕК указывал сумму долга 10800 гривен. 31 января был суд, меня на суд не вызвали, приняли решение без моего присутствия и сразу выдали приказ о взыскании всей суммы 10800. Копию ухвалы суда о выдаче приказа на взыскание с сам приказ получила 9 февраля, т.е. у меня нет даже времени подать апелляцию на оспаривание суммы долга с учетом срока давности 3 года. Подскажите, пожалуйста, что можно сделать, денег нет, нарушены мои права. Почему суд сразу выдал приказ о взыскании долга без вызова ответчика. Это даже не заочное решение а срзу приказ о взыскании

Відповідно до ст. 104 ЦПК України, після видачі судового наказу суд невідкладно надсилає його копію боржникові рекомендованим листом із повідомленням. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями доданих до неї документів та роз'яснюється його право в разі заперечення проти вимог стягувача протягом десяти днів з дня отримання судового наказу подати заяву про його скасування.

Аноним

куда нужно подать заявление. права мне не объяснили

Стаття 104. Надіслання боржникові копії судового наказу

 1. Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає   його   копію   боржникові   рекомендованим   листом  із

повідомленням.

 2. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями доданих до неї документів.

 3. Копія  судового  наказу  разом  з  додатками  надсилаються фізичній особі -  боржнику  на  адресу,  зазначену  в  документах, передбачених частиною   шостою   статті   100   цього  Кодексу,  а боржнику - юридичній особі чи фізичній особі -  підприємцю,  -  за адресою місцезнаходження (місця проживання),  зазначеній в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

 4. Днем отримання боржником копії  судового  наказу  є  дата, зазначена  у  поштовому  повідомленні  про  вручення.  У разі якщо боржник відмовляється від  отримання  копії  судового  наказу  або відсутній  за  вказаною  адресою,  днем  отримання боржником копії судового наказу  є  день  проставлення  у  поштовому  повідомленні відмітки  про  відмову  боржника отримати копію судового наказу чи відмітки про відсутність боржника за вказаною адресою.

 Стаття 105. Форма і зміст заяви про скасування судового наказу та строки її подання

 1. Боржник  має  право  протягом  десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї  документів  подати  заяву про  його  скасування.  Заява  про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами,  яким законом надано  право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

 2. Заява  про  скасування  судового  наказу подається в суд у письмовій формі.

 3. У заяві про скасування судового наказу має бути зазначено:

 1) найменування суду, в який подається заява;

 2) ім'я (найменування) стягувача та боржника,  а  також  ім'я (найменування)   представника   боржника,   якщо  заява  подається

представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження;

 3) наказ, що оспорюється;

 4) посилання  на  обставини,  які  свідчать  про  повну   або часткову необґрунтованість вимог стягувача;

 5) посилання   на  докази,  якими  боржник  обґрунтовує  свої заперечення проти вимог стягувача;

 6) перелік документів, що додаються до заяви.

 4. Заява підписується  боржником  або  його  представником  і подається  з  її  копією  та копіями доданих до неї документів для

надання стягувачеві.

 5. До заяви,  яка подається представником боржника,  має бути додано документ, що підтверджує його повноваження.

 6. До  неналежно  оформленої  заяви  про  скасування судового наказу застосовуються норми статті 121 цього Кодексу.

 Стаття 105-1. Розгляд заяви про скасування судового наказу

 1. Заява про скасування судового наказу реєструється  у  день її  надходження до суду в порядку,  встановленому частиною третьою статті   11-1   цього   Кодексу,  та  не  пізніше  наступного  дня передається визначеному судді.

 2. Заява  боржника  про  скасування  судового наказу,  подана після закінчення строку,  встановленого частиною першою статті 105 цього Кодексу, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї  заяви.  У  разі  якщо суд прийшов до висновку про поновлення строку на подання  заяви  про  скасування  судового  наказу,  який набрав  законної  сили,  то  в ухвалі про прийняття такої заяви до розгляду суд має вирішити питання про зупинення виконання судового наказу.

 3. Про  залишення  заяви  про  скасування судового наказу без розгляду чи про прийняття такої заяви до розгляду суд  постановляє ухвалу.

 4. Питання про прийняття заяви про скасування судового наказу до розгляду  суд  вирішує  не  пізніше  наступного  дня  після  її

передачі визначеному судді.

 5. Копія  ухвали  про прийняття заяви про скасування судового наказу  до  розгляду  не  пізніше  наступного   дня   з   дня   її

постановлення надсилається стягувачу та боржнику. Разом з копією ухвали стягувачу та боржнику надсилається повідомлення про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, а стягувачу надсилається також копія такої заяви та доданих до неї документів.

 6. Заява про скасування судового наказу  розглядається  судом протягом  десяти  днів  з  дня  постановлення ухвали про прийняття такої заяви до розгляду у відкритому  судовому  засіданні.  Неявка осіб,  належним  чином повідомлених про час і місце розгляду заяви про скасування судового  наказу,  не  перешкоджає  розгляду  такої заяви.

 7. Головуючий  відкриває судове засідання і з'ясовує,  хто із викликаних  осіб  з'явився,   встановлює   їх   особу,   перевіряє

повноваження представників, після чого повідомляє зміст заяви про скасування судового наказу і з'ясовує думку осіб, які беруть участь у розгляді такої заяви.

 8. За  результатами  розгляду  заяви  про скасування судового наказу суд має право:

 1) залишити  заяву  про  скасування   судового   наказу   без задоволення;

 2) скасувати   судовий   наказ  та  роз'яснити,  що  заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову;

 3) змінити судовий наказ.

 9. Про  залишення  заяви  про  скасування судового наказу без задоволення та про  скасування  судового  наказу  суд  постановляє ухвалу, а в разі зміни судового наказу видає судовий наказ.

 Змінений судовий  наказ  чи  судовий  наказ,  щодо  якого суд прийняв  ухвалу  про  залишення  заяви  про  його  скасування  без задоволення,   можуть   бути  оскаржені  в  апеляційному  порядку, встановленому цим Кодексом.

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1618-15/print1360435193994051

Подавайте в суд заявление об отмене судебного приказа, в соответствии с формой (ст.105)

При написании ответа используется разметка Markdown.