544 дня назадЮлия

Добрый день! Я в разводе 5 лет, ребенок на фамилии мужа, а я вернула себе девичью. Бывший муж алименты не платит (я на них не подавала, так как были угрозы от мужа) и за все это время финансовой помощи почти небыло (6000 грн. приблизительно перевел на ребенка). Ребенку 11 лет и она хочет взять мою фамилию,как мне быть? И надо ли лишать отца родительских прав? Спасибо.

Стаття 148. Зміна прізвища дитини її батьками

  1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.

  2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.

  3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

  4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

  5. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

И рекомендовал бы, конечно, заняться лишением родительских прав. Правда. если есть для этого основания, предусмотренные в СК Украины.

Добрый день, Юлия. Для лишения родительских прав нужны основания, лишить может только суд, если отец не принимает участие в воспитании ребенка. Вам все таки стоит обратиться в суд с иском о взыскании алиментов на ребенка, т.к. он по закону обязан платить, в том числе, если и будет лишен родительских прав.

При написании ответа используется разметка Markdown.