2103 дня назадУляна

Добрий день.Скажіть, будь-ласка, які існують правила повернення завдатку за взуття, якщо клієнт залишив його і домовився прийти за взуттям через тиждень, а в кінцевому результаті передзвонив і відмовився купувати взуття, хоча він був попереджений про те, що завдаток є підтвердженням того, що взуття буде куплене.Чи дійсно маємо ми право не повернути йому цей завдаток або такого правила немає і ми повинні повернути його?Чи можливо якийсь відсоток покупець має сплатити як компенсацію за затримку товару.Дякую.

якщо умови задатку раніше не обумовлюалися то вам у вирішенні цього питання допоможе ст. 571 Цивільного кодексу України Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

  1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

  1. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

  2. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

Аноним

Добрий вечір!Скажіть якщо я заплатила завдаток 500 грн за зал на весілля на 10 серпня 2014року в грудні 2013 року!Ми домовлялися, шо просто запишемося на ту дату але ще більше як 6 місяців то ми можемо передумати. Там погодилися записали прізвище взяли гроші.А тепер я відмовляюся від того залу, мені завдаток не хочуть повертати? Хто правий в даному випадку?

Аноним

Заплатили завдаток за трактор який мали доставити додому протягом 3-4 днів, після чого дзвонять нам що такого немає і за такок ціно, пропонують брати дорощий, ми відмовляємося. Чи маємо право забрати завдаток?

І думаю, Вами укладено договір, де сума трактору вказана зовсім не така, як обумовлювалась, а платіж здійснено взагалі по договору консультаційних послуг і сума за умовами не є частиною вартості трактора ? Якщо так, надішліть мені на пошту скан копії всіх документів, про перспективи та порядок подальших дій відповім безкоштовно

Аноним

Я 20-ти літня студентка хотіла купити куртку за 5600.Звісно коли повідомила батькам,вони відмовились давати таку суму, а завдаток вже був внесений зі стипендії.Чи є хоч один шанс повернути хоча б частину суми.Продавець не пояснила, що завдаток не повертається.Як бути?

Потрібно спочатку знати (вияснити) на якій конкретній підставі продавець куртки вирішив, що це саме був "завдаток", а не, наприклад, "авансова часткова проплата" і яким нормативним актом він керується та як було врегульовано ваші правовідносини (усно, по інтернету чи письмово).

Аноним

Це все відбівалося у підземному переході ,магазин верхнього одягу 72.Продавець сказала ,що таку модель швидко розкуповують, але я можу відкласти ,якщо ви внесете завдаток і ще додала може ви можете зняти ще з картки? Написала чек в якому вказана сума завдатку і сума ,яку я повинна доплатити.

Якщо віддадуть...

Аноним

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, ответ на такой вопрос: собирались покупать квартиру, внесли задаток по договору бронирования в размере 5000 грн., в котором есть ссылка на ст. 195 ЦК Украины о невозврате задатка. Хотя впринципе это ст. 571 ЦК Украины. Суть вопроса в следующем могу ли я вернуть задаток? Смутил тот факт,что менеджером было в устной форме озвучена сдача дома в декабре 17, а в договоре 18 год.

Это вообще скользкая тема - кв. в новостройках! Вам нужен адвокат для тщательного изучения договора(!) и последующего юридического сопровождения. Или забыли уже скандал о афёре с киевской "Элита центр"???

Обращайтесь на эл.почту: advocate-s@i.ua

доброго дня. потрібно аналізувати договір, чи є підстави для повернення

Аноним

cт 195 ЦКУ це зі старого Кодексу, а ст 571 - новий ЦКУ!

Аноним

Хотіла купити плаття.залишила завдаток 1000 грн.знайшла краще і купила .аванс повертати відмовляються.що робити?

ярик

дав задаток щоб пригнали машину машину не пригнали задаток не видаютю

чим підтверджується передача коштів?

Аноним

Добрий день , на весілля замовила фотографа дала завдаток 100$ , три місяці перед весіллям був розпис фотограф нас теж на ньому фотографував , фотографії не сподобались , неякісні , на жодному фото не вийшли гарно , я зразу ж відмовилася , фотограф не хоче віддавати завдаток , чи є можливість повернути ?

Аноним

Добрий день , на весілля замовила фотографа дала завдаток 100$ , три місяці перед весіллям був розпис фотограф нас теж на ньому фотографував , фотографії не сподобались , неякісні , на жодному фото не вийшли гарно , я зразу ж відмовилася , фотограф не хоче віддавати завдаток , чи є можливість повернути ?

якщо є хоча б підтвердження, що Ви ці гроші сплатили

Андрій

Доброго дня! Взяв в оренду кімнату в квартирі, при попередній розмові з хазяйкою все видавалось чудовим, в усній формі домовились про сроки оплат і завдаток, гроші завдатку передав хазяйці. За 2 тижні мені створили нестерпні умови, тому винайняв інше житло. Чи маю я право на повернення завдатку у повному обсязі, через те, що прожив лише 2тижні? Чи можна опиратись в аргументах на податкову інспекцію і статті КК про несплату податку за оренду? Дякую!

На все опиратись можна і можливо стягувати в цивільному порядку (через суд), якщо є доказ, що гроші передали і за що саме сплатили

Аноним

Хотіли зробити день народження в ресторані. За 2 місяці замовили зал(лишили завдаток 2000грн,без договору і підписів,просто записали в журнал).До свята трохи більше місяця.Плани змінилися-і хочемо забрати гроші,адміністратор каже, що завдаток не повертають.Що робити?

звернутись письмово, якщо з відповіді буде слідувати, що визнають таку отриману від Вас суму, далі досудова претензія з усією нормативкою і гроші віддадуть

Аноним

Добрий день внесли "денежний залог" на весілля плани змінились чи можна повернути гроші є чек з ресторану з вказаною сумою?

надішліть чек на пошту (скан.), буду мати вільний час, гляну і скажу

Маша

Скажить якщо дали завдаток пид розписку за будинок чи можна повернути гроши

Можливо, якщо небуло нотаріального договору хоч попереднього про купівлю-продаж будинку

Аноним

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, я дав завдаток за оренду квартири, через місяць мені зателефонувала хазяйка і підняла орендну плату. Мені вказана ціна не підходить. Чи повинна вона повернути мені завдаток у повному обсязі, чи лише певний відсоток від суми? З За весь період (від домовленості про оренду дотепер) я у квартирі не проживав.

Залежить від укладеного письмового договору між вами та від наявності у вас документального підтвердження (хоча б розписки) про передачу та отримання нею коштів. А інакше скаже (і буде юридично права!), що ви їй нічого не передавали і вас бачить взагалі перший раз в житті та що ви шахрай-вимогатель; ще й в поліцію заявить. Чому всі шукають юриста після того, як вчинять "косяк", а не до того?

Інна Зіньо

Скажіть будь ласка, дали завдаток для купівлі будинку, написали розписку, будем проживати до даного числа, якщо не буде сума сплачена тоді кількість коштів сплатити за проживання...Чи маю право на відмову будинку, та вернути аванс!!!

Інна

Підкажіть будь ласка,дали аванс за купівлю будинку, а решту коштів мали сплатити в протязі року. Але змінилась ситуація немає змоги сплатити його.Чи є можливість повернути аванс, є розписка що вони отримали кошти!!!

якщо небуло ніяких попередніх договорів, а лише сама розписка і не пройшло 3 років, можливо за умови, що розписка відповідає законодавству, надсилайте скан. розписки, подивлюсь і не забувайте, що потрібно пред*явити вимогу з фіксацією належним чином її надсилання (для настання строку повернення - ч. 2 ст. 530 ЦК)

Повернути аванс була б можливість, якщо є з чого його повертати, тобто потрібно подбати про забезпечення перед тим, як розпочинати "юридичну війну". Тобто, над Вашою "темою" потрібно попрацювати професійно і більше мати інформації, діалог. Тому виберіть компетентного юриста з правої "синьої" колонки (клікніть на "синю" назву юриста) і зверніться на його персональну ел.пошту, отриману після перегляду його профілю.

Аноним

Прошу допомоги! Мали замовляти кухонну стінку, за договором проплатили певну суму, але плани змінилися і ми повідомили про те, що хочемо відмовитися протягом 2 робочих днів після підписання договору. В договорі зсилаються на ст. 570 ЦК і зазначають, що сплочена за договором сума не є завдатком чи заставою, тому поверненню не підлягає. Чи можливо повернути кошти? Дякую за відповідь.

Якщо це індивідуальне замовлення, то правило відмови від замовлення протягом 14 днів не діє. Будь-які варіанти потрібно дивитись виходячи з документів

При написании ответа используется разметка Markdown.