2052 дня назадУляна

Добрий день.Скажіть, будь-ласка, які існують правила повернення завдатку за взуття, якщо клієнт залишив його і домовився прийти за взуттям через тиждень, а в кінцевому результаті передзвонив і відмовився купувати взуття, хоча він був попереджений про те, що завдаток є підтвердженням того, що взуття буде куплене.Чи дійсно маємо ми право не повернути йому цей завдаток або такого правила немає і ми повинні повернути його?Чи можливо якийсь відсоток покупець має сплатити як компенсацію за затримку товару.Дякую.

якщо умови задатку раніше не обумовлюалися то вам у вирішенні цього питання допоможе ст. 571 Цивільного кодексу України Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

  1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

  1. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

  2. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

Аноним

Добрий вечір!Скажіть якщо я заплатила завдаток 500 грн за зал на весілля на 10 серпня 2014року в грудні 2013 року!Ми домовлялися, шо просто запишемося на ту дату але ще більше як 6 місяців то ми можемо передумати. Там погодилися записали прізвище взяли гроші.А тепер я відмовляюся від того залу, мені завдаток не хочуть повертати? Хто правий в даному випадку?

Аноним

Заплатили завдаток за трактор який мали доставити додому протягом 3-4 днів, після чого дзвонять нам що такого немає і за такок ціно, пропонують брати дорощий, ми відмовляємося. Чи маємо право забрати завдаток?

І думаю, Вами укладено договір, де сума трактору вказана зовсім не така, як обумовлювалась, а платіж здійснено взагалі по договору консультаційних послуг і сума за умовами не є частиною вартості трактора ? Якщо так, надішліть мені на пошту скан копії всіх документів, про перспективи та порядок подальших дій відповім безкоштовно

Аноним

Я 20-ти літня студентка хотіла купити куртку за 5600.Звісно коли повідомила батькам,вони відмовились давати таку суму, а завдаток вже був внесений зі стипендії.Чи є хоч один шанс повернути хоча б частину суми.Продавець не пояснила, що завдаток не повертається.Як бути?

Потрібно спочатку знати (вияснити) на якій конкретній підставі продавець куртки вирішив, що це саме був "завдаток", а не, наприклад, "авансова часткова проплата" і яким нормативним актом він керується та як було врегульовано ваші правовідносини (усно, по інтернету чи письмово).

Аноним

Це все відбівалося у підземному переході ,магазин верхнього одягу 72.Продавець сказала ,що таку модель швидко розкуповують, але я можу відкласти ,якщо ви внесете завдаток і ще додала може ви можете зняти ще з картки? Написала чек в якому вказана сума завдатку і сума ,яку я повинна доплатити.

Якщо віддадуть...

Аноним

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, ответ на такой вопрос: собирались покупать квартиру, внесли задаток по договору бронирования в размере 5000 грн., в котором есть ссылка на ст. 195 ЦК Украины о невозврате задатка. Хотя впринципе это ст. 571 ЦК Украины. Суть вопроса в следующем могу ли я вернуть задаток? Смутил тот факт,что менеджером было в устной форме озвучена сдача дома в декабре 17, а в договоре 18 год.

Это вообще скользкая тема - кв. в новостройках! Вам нужен адвокат для тщательного изучения договора(!) и последующего юридического сопровождения. Или забыли уже скандал о афёре с киевской "Элита центр"???

Обращайтесь на эл.почту: advocate-s@i.ua

доброго дня. потрібно аналізувати договір, чи є підстави для повернення

Аноним

cт 195 ЦКУ це зі старого Кодексу, а ст 571 - новий ЦКУ!

Аноним

Хотіла купити плаття.залишила завдаток 1000 грн.знайшла краще і купила .аванс повертати відмовляються.що робити?

ярик

дав задаток щоб пригнали машину машину не пригнали задаток не видаютю

чим підтверджується передача коштів?

Аноним

Добрий день , на весілля замовила фотографа дала завдаток 100$ , три місяці перед весіллям був розпис фотограф нас теж на ньому фотографував , фотографії не сподобались , неякісні , на жодному фото не вийшли гарно , я зразу ж відмовилася , фотограф не хоче віддавати завдаток , чи є можливість повернути ?

Аноним

Добрий день , на весілля замовила фотографа дала завдаток 100$ , три місяці перед весіллям був розпис фотограф нас теж на ньому фотографував , фотографії не сподобались , неякісні , на жодному фото не вийшли гарно , я зразу ж відмовилася , фотограф не хоче віддавати завдаток , чи є можливість повернути ?

якщо є хоча б підтвердження, що Ви ці гроші сплатили

Андрій

Доброго дня! Взяв в оренду кімнату в квартирі, при попередній розмові з хазяйкою все видавалось чудовим, в усній формі домовились про сроки оплат і завдаток, гроші завдатку передав хазяйці. За 2 тижні мені створили нестерпні умови, тому винайняв інше житло. Чи маю я право на повернення завдатку у повному обсязі, через те, що прожив лише 2тижні? Чи можна опиратись в аргументах на податкову інспекцію і статті КК про несплату податку за оренду? Дякую!

На все опиратись можна і можливо стягувати в цивільному порядку (через суд), якщо є доказ, що гроші передали і за що саме сплатили

Аноним

Хотіли зробити день народження в ресторані. За 2 місяці замовили зал(лишили завдаток 2000грн,без договору і підписів,просто записали в журнал).До свята трохи більше місяця.Плани змінилися-і хочемо забрати гроші,адміністратор каже, що завдаток не повертають.Що робити?

звернутись письмово, якщо з відповіді буде слідувати, що визнають таку отриману від Вас суму, далі досудова претензія з усією нормативкою і гроші віддадуть

Аноним

Добрий день внесли "денежний залог" на весілля плани змінились чи можна повернути гроші є чек з ресторану з вказаною сумою?

надішліть чек на пошту (скан.), буду мати вільний час, гляну і скажу

Маша

Скажить якщо дали завдаток пид розписку за будинок чи можна повернути гроши

Можливо, якщо небуло нотаріального договору хоч попереднього про купівлю-продаж будинку

Аноним

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, я дав завдаток за оренду квартири, через місяць мені зателефонувала хазяйка і підняла орендну плату. Мені вказана ціна не підходить. Чи повинна вона повернути мені завдаток у повному обсязі, чи лише певний відсоток від суми? З За весь період (від домовленості про оренду дотепер) я у квартирі не проживав.

Залежить від укладеного письмового договору між вами та від наявності у вас документального підтвердження (хоча б розписки) про передачу та отримання нею коштів. А інакше скаже (і буде юридично права!), що ви їй нічого не передавали і вас бачить взагалі перший раз в житті та що ви шахрай-вимогатель; ще й в поліцію заявить. Чому всі шукають юриста після того, як вчинять "косяк", а не до того?

При написании ответа используется разметка Markdown.