1841 день назадАноним

Когда я была гражданкой Украины я получила земельный пай, но через несколько лет я стала гражданкой России.Имею ли я право на эту землю?Если да, то в соответствии с каким законом Земельного Кодекса?

Адвокат Рыбицкая Юлия

Ваш вопрос достаточно сложный по этому поводу существует несколько мнений. Попробуем разобраться. Так, согласно ч. 3 ст. 81 Земельного кодекса Украины иностранные граждане и лица без гражданства могут приобретать право собственности на земельные участки несельскохозяйственного назначения, тогда как земельные паи относятся к землям с/х назначения. Из этого следует, что вы не имели бы права приобрести права собственности на пай, будучи иностранцем. Согласно ч. 4 ст.81 ЗК Украины Земли сельскохозяйственного назначения, принятые в наследство иностранцами, а также лицами без гражданства, в течение года подлежат отчуждению. Однако, вы ведь приобрели право на пай, когда были гражданкой Украины, в связи с чем не обязаны его отчуждать. Тем более, Переходными положениями Земельного кодекса Украины наложен так называемый мораторий на отчуждение с/х земель, в том числе паев, до 2016 года. Так что в любом слечае вы не сможете произвести его отчуждение. До снятия моратория можете пользоваться участком, в том числе сдавать его в аренду.

Аноним

а сейчас могут пай забрать если я гражданка россии и прживаю на территрии украины по виду на жительсто бессрочный

виола

гражданка россии в 1996 году получает по наследству от матери державный акт на землю имеет ли право сельсовет изьять от гражданки россии

виола

согласно какому закону

что написано в гос акте на землю ? какая земля назначение и и кто там указан собственник

Аноним

Доброго времени суток! Подскажите пожалуйста ,как поступить? Я стала гражданкой России, у меня есть пай на Украине. Будет ли действительна доверенность оформленная на брата( он в украине),если я её сделаю в России и отправлю в Украину. И какую доверенность лучше написать? Спасибо за раннее.

Юрист Денис

Здравствуйте . Обратитесь в посольство Украины в России и оформите там доверенность .

делаете доверенность и апостилизацию.

Но непонятно: о чём будет эта доверенность; и когда вы собираетесь отчуждить этот пай, как иностранка, которая обязана его отчуждить на протяжении года. Но это совсем не путём доверенности на брата нужно делать, так как брат сам на себя оформить пай не сможет, если об этом речь, хотя с вопроса это не уточнено.

Суб'єктами права приватної власності на землю згідно зі статтею 80 ЗК визначено громадян України та юридичних осіб. Проте з урахуванням змісту частини другої статті 81 та інших норм ЗК суб'єктами права приватної власності на землю визнаються також іноземні громадяни та особи без громадянства.

Зокрема, іноземні громадяни та особи без громадянства відповідно до частини другої статті 81 ЗК можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.

Відповідно до частини п'ятої статті 22 ЗК землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземним громадянам, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.

Проте за змістом частини четвертої статті 81, статті 145 ЗК допускається, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення ці особи також мають право набувати, проте лише у спадщину, і протягом року зобов'язані їх відчужити, оскільки успадковані земельні ділянки сільськогосподарського призначення не можуть перебувати у приватній власності осіб без громадянства або іноземних громадян. У разі невиконання цієї вимоги настають передбачені пунктом "д" статті 143 ЗК наслідки, а саме: право власності на земельну ділянку може бути примусово припинене за рішенням суду.

Ураховуючи те, що право власності відповідно до статті 125 ЗК виникає після одержання спадкоємцем земельної ділянки документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку, та його державної реєстрації, після чого на зазначені правовідносини повністю поширюються гарантії права власності, то обчислення річного строку "добровільного" відчуження слід починати від часу одержання іноземним громадянином чи особою без громадянства державного акта на право приватної власності на земельну ділянку.

Отже, за відсутності факту "добровільного" відчуження іноземним громадянином чи особою без громадянства успадкованої земельної ділянки вона підлягає примусовому відчуженню.

При цьому пункт 15 розділу X "Перехідні положення" ЗК, яким встановлено заборону купівлі-продажу або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, не поширюється на ці правовідносини, оскільки положення частини четвертої статті 81 ЗК є імперативним.

Примусове відчуження здійснюється виключно на підставі відповідного судового рішення. При цьому позивачем у справах про примусове відчуження іноземцями чи особами без громадянства успадкованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення можуть бути відповідні органи прокуратури в межах повноважень, визначених законодавством України.

За таких обставин буде дотримано гарантій права власності на земельну ділянку, передбачених статтею 41 Конституції України та статтею 153 ЗК, оскільки ніхто не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених законодавством України. Правові підстави та порядок припинення права власності на землю визначено, зокрема, статтями 143, 145 ЗК.

При написании ответа используется разметка Markdown.