1127 дней назадАноним

Добрий день. Мене хочуть оформити на роботу по цивільно-правовій угоді. 1.Чому не записується це в трудову книжку? 2.Чи вважається це стажем? 3.Де він відобразиться??? 4. Чи можна, при цьому, стояти на біржі праці??? Зараннє дякую!

  1. Бо з коштів отриманих по цпу не платиться, податок, ЄСВ....
  2. Страховим стажем (для отримання пенсції), ні....
  3. Ніде не відобразиться, він буде у вас у формі документа....
  4. Ні не можна.....

детальніша інформація по зсилці - http://t-v.te.ua/korysne/u-chomu-vidminnist-trudovogo-dogovoru-vid-civilno-pravovoyi-ugodi/

Також додаткову інформацію шукайте в інтернеті, стосовно цього питання є безліч статтей.....

Цивільно-правовий договір (або трудова угода) має принципові відмінності від трудового договору.

  • за договорами надання послуг або виконання робіт виконавець (підрядник) зобов'язаний виконати конкретне завдання замовника, яке відоме в момент укладення договору (гл.61, гл.63 ЦК України). За трудовим же договором працівник повинен працювати на конкретній посаді згідно зі штатним розписом, за певною професією, спеціальністю і виконувати всі доручення керівництва в межах своїх обов'язків (ст. 21 КЗпП України). У трудових відносинах роботодавця цікавить окрім результату і сам процес трудової діяльності працівника, а в цивільно-правових – лише конкретний результат;

  • виконавці та підрядники самі визначають порядок виконання покладених на них договором обов'язків і роблять це за свій рахунок, якщо інше не встановлено договором (гл.61, гл.63 ЦК України). Працівник же повинен дотримуватися встановлених правил внутрішнього трудового розпорядку, у тому числі дотримуватися режиму робочого часу. Крім того, роботодавець зобов'язаний забезпечити працівника всім необхідним для виконання трудових обов'язків (ст. 29 КЗпП України), виплачувати компенсацію за використання працівником в роботі свого майна (ст. 125 КЗпП України) і інші компенсації (гл. VIII КЗпП України);

  • трудова функція завжди виконується працівником особисто (ст. 30 КЗпП України). Беручи участь у цивільних правовідносинах, якщо заборона не встановлена в договорі, виконавець (підрядник) може залучити до виконання своїх обов'язків третіх осіб (гл.61, гл.63 ЦК України);

  • виконавці та підрядники отримують не заробітну плату, а передбачену договором винагороду, що виплачується не за правилами встановленими для виплати заробітної плати, а в порядку, встановленому договором;

  • виконавці та підрядники повинні у повному обсязі відшкодувати заподіяні ними збитки (гл.61, гл.63 ЦК України). За трудовим договором працівник несе повну або обмежену матеріальну відповідальність у випадках, передбачених главою IX КЗпП України;

  • якщо з фізичною особою укладено цивільно-правовий договір, то на нього не поширюються гарантії, передбачені законодавством про працю (відпустки, лікарняні тощо).

При виконанні робіт, наданні послуг на підставі трудового договору необхідно дотримуватись вимог трудового законодавства, а під час укладання цивільно-правового договору на виконання роботи з надання певних послуг слід керуватися цивільним законодавством. Тобто громадяни, які виконують роботу або надають послуги підприємствам, установам, організаціям на підставі укладених цивільно-правових договорів, при виконанні таких робіт або при наданні таких послуг діють виключно на свій ризик та розсуд. На підставі трудового договору працівника приймають на роботу, яка включена до штату підприємства, для виконання певної роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою. Працівникові гарантується відповідна заробітна плата, встановлені трудовим законодавством гарантії, пільги, компенсації, тощо. Натомість за цивільно-правовим договором оплачується не процес праці, а її результат, який визначається після закінчення роботи та оформляється актами здачі-прийому робіт (послуг), на підставі яких і здійснюється оплата – попередня або поетапна, з визначенням терміну договору за погодженням сторін.

Коли на підприємстві трапляється нещасний випадок, на таких громадян поширюються лише норми Цивільного кодексу України, крім випадків їх добровільного особистого страхування у Фонді.

Аноним

Якщо укладено договрі про надання послуг до 31.12.2016 року Працівник хоче звільнитися за власним бажанням. Яким чином це зробити без ускладень

О каком увольнении может идти речь, если тут нет трудовых правоотношений... смотрите договор, и условия его расторжения

Вам не потрібно звільнятись - просто не виконуєте цих "послуг" (можете попередити про це замовника усно чи письмово) - Вам "не закривають" Акт про надання послуг - і все, Ви вже не працюєте (якщо в Вашому конкретному договорі не передбачено ще щось інше, санкції, відповідальність на дострокове розірвання тощо). Для кращого аналізу необхідний діалог, звертайтесь: advocate-s@i.ua

Аноним

Добрий день! я працюю в релігійній організація (не являється платником податків) ми взяли фізичну особу по цивільно-правовому договору на виконання роботи (ремонтні роботи). Які податки ми повинні заплатити по цивільно-правовому договору?

налоги как с обычного работника - НДФЛ и ЕСВ

Аноним

а по договору підряду?

якщо виконавець просто фіз. особа (не ФОП), то юр. особа є податковим агентом і сплачує відповідні податки

якщо виконавець просто фіз. особа (не ФОП), то юр. особа є податковим агентом і сплачує відповідні податки

якщо виконавець просто фіз. особа (не ФОП), то юр. особа є податковим агентом і сплачує відповідні податки

Аноним

дякую вам за консультацію

Ю.В. - у Вас что-то с Интернетом: повторяет три раза ответ.

Аноним Л

Я ФОП работал человек по цив.-прав. договору. договор закончился нужно что то писать в трудовой книжке работника.?

гражданско-правовой договор - это не трудовой договор, записи о нем не заносятся в трудовую книжку

Вожможно ему выдать просто справку о периоде работы по ЦПД (это практически то же самое что и "запись в ТК").

Аноним

Спасибо всем большое.

Аноним

Добрый вечер,скажите можно идти на работу по ЦПД?

А что есть выбор? Естественно по трудовых правоотношениях лучше было бы (профессиональный стаж в трудовой книжке, аванс, больничные, отпуска, возможен профсоюз и др. формы защиты прав трудящихся), а при ЦПД всего этого нет: только оплата раз в месяц, все налоги правда платят за человека и всё. Остальное - твои проблемы. Ведь это не трудовые правоотношения, а гражданско-правовые по типу "договора подряда". Но часто - это условие работодателя и никуда не денешся.

Виктория

до закінчення тендерної процедури потрібно взяти охоронців для охорони приміщення, чи можливо це зробити за ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИМ ДОГОВОРОМ? Якщо так, як це правильно прописати, щоб потім не було проблем з первіряючими органами.

Виктория

Заздалегідь вдячна за дпомогу!!!!

Ірина

Доброго дня. На пекарню потрібно тимчасово (для випікання нетрадиційних здобних виробів 70 шт) потрібно взяти особу, яка має досвід випікання аналогічних виробів. Чи можливо це зробити за договором ЦПХ?

Аноним

А почему нет?

Да, почему нет? Берите. Если нужен хороший индивидуально составленный договор ЦПХ (это важно!) - обратитесь на эл.почту: advocate-s@i.ua

Сергей

Добрый день. Подскажите пожалуйста можно ли заключить договор ЦПХ со своим работником (водитель) на период его больничного (такая вот афера)? Работы он выполнял именно в период больничного (лечился не на стационаре). Характер работ - ремонт двигателя.

Да без проблем, теоретически. Если только не усомнятся в его "болезни" те, кто это может проверять. Но если грамотно написать медицинский документ, типо, что "не может водить автомобиль, но может исполнять не тяжёлые работы, не связанные с вождением" - то и должно быть всё "OK". И даже это не афёра, а обычная рабочая ситуация и право человека рисковать своим здоровьем по своему волеизьявлению.

Сергей

Большое спасибо Вам за ответ. Я спрашивал потому что боюсь чтобы нам не впаяли какуюто двойную оплату (оплатили больничный и в тот же период времени взяли его по договору подряда), или вообще чтобы не указали нам что он был болен и мы это знали, но всеже заключили с ним договор на эти работы (типа как он мог и работать и болеть). А больничный был необычный, чето с головой (простуда что ли) ну и лежал в это время в больнице.

Елена

Здравствуйте. В связи с повышением минимальной заработной платы задумалась над переводом своего наемного работника на договор ЦПХ. Так как финансовые результаты его работы совсем низкие, платить просто за отсиженное на рабочем месте время не хочется. Применимо ли будет в таком случае расторгнуть трудовой договор и заключить договор ЦПХ, чтобы оплачивать работнику процент от результатов труда (полученного дохода), а не оклад за проведенное безрезультатно на работе время? Сфера деятельности - туристическое агентство. На какой максимальный срок можно заключить договор, чтобы его не признали как трудовой? Спасибо.

Сергей

Добрый день. Подскажите пожалуйста какие последствия могут быть для меня если: 13.09.2016г. Я заключил договор купли-продажи станка обработки по дереву б/у , условиями договора предусмотрена предоплата на третий день после его подписания. Но оплату Я так и не проводил (счет мне тогда еще выставили) потому что поприезду на место к продавцу оказалось что станок нуждается в капремонте и там еще по мелочам (замена резинок, прокладок). Договорились что после капремонта Продавец меня наберет и решим все вопросы покупки-оплаты за станок. Но прошло три месяца и он мне по електронке напоминает что есть такой то договор и спрашивает буду ли Я оплачивать, а у Меня как на зло сейчас проблемы с деньгами, да и вообще уже наверное не смогу купить тот станок. Какие могут быть последствия для меня по договору купли-продажи (к сожалению нет документа который подтверждает то что мы согласовали капремонт станка) и что делать если всетаки Я уже не хочу покупать. Заранее благодарен за ответ.

Нужно читать текст этого договора, без этого даже примерно прогноз не определить. Продавец может предъявить претензии согластно условий договора.

Если так как вы говорите, (конечно нужно видеть договор), но есть позиция судебная, что договор- это двухстороннее обязательство, покупателя- оплатить, продавца- передать товар, то если покупатель не выполняет свое условие договора- на него то же могут распространится все штрафные санкции в случае обращения продавца в суд. А поскольку никакого допсоглашения нет и новые сроки не установлены- могут быть неприятности, если продавец пойдет в суд, а акта дефектного на товар нет.

ви не упомянули о том забрали ли ви етот станок, если станок остался у продавца, то ви оба просто не виполнили условия договора.

Без прочтения договора (как врач без анализов!) и без дополнительного выяснения обстоятельств - юрист ничего качественно "диагностировать" не сможет, так как есть индивидуальные моменты. А некачественно никому и не нужно, ведь так?

Аноним

Как-то любопытно стало, практически на все вопросы отвечающие находились, а вот Елены ("В связи с повышением минимальной заработной платы задумалась над переводом своего наемного работника на договор ЦПХ. Так как финансовые результаты его работы совсем низкие, платить просто за отсиженное на рабочем месте время не хочется. Применимо ли будет в таком случае расторгнуть трудовой договор и заключить договор ЦПХ, чтобы оплачивать работнику процент от результатов труда (полученного дохода), а не оклад за проведенное безрезультатно на работе время? Сфера деятельности - туристическое агентство. На какой максимальный срок можно заключить договор, чтобы его не признали как трудовой? Спасибо.") почему-то остались без внимания!?..Ещё интересно с каким мотивом автор вопросов сможет расторгнуть действующий трудовой договор?

Нинель

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, может ли частный предприниматель заключить с наемным работником, а именно продавцом продовольственного магазина ГПД?

Tanya///

Здравствуйте!Подскажите пожалуйста,возможно ли работать в магазине продавцом продтоваров по ЦПХ,я мама 2-х деток и мне удобнее работать по вызову на подработку,но при этом чтобы меня не оформляли официально,и если это возможно,то подскажите пожалуйста как правильно всё сделать,чтобы не пострадал ни работодатель ни я,заранее спасибо.

ЦПХ - это также официально. Не официально никак нельзя, так как это не законно.

Аноним

Підкажіть будь-ласка, самі основні відмінності між трудовим договором та цивільно-правовим! також цікавить чи може сестра медична працювати за цивільно-правовим договором! Величезне дякую!

Відмінностей та схожостей є чимало. Про медсестру щоб вичерпно проаналізувати - варто знати де саме вона буде працювати (якої форми є роботодавець). Тому краще якісніше поспілкуватись з обміном інформацією та ін. безпосередньо на ел.пошту: advocate-s@i.ua

Аноним

Можно ли с продавцом в магазине продовольственном заключать договор ЦПХ на год? И возможно ли в общем?

Да, почему нет? Можно, но нужно грамотно его составить. Если нужен хороший индивидуально подоборанный договор ЦПХ (это важно!) - обратитесь на эл.почту: advocate-s@i.ua

При написании ответа используется разметка Markdown.