1361 день назадАноним

Доброго дня. Батьки розійшлися 18 років тому. Батько жив з іншими жінками (проте неофіційно - цивільний шлюб). Зараз він захворів, потребує постійного догляду. Проте змоги сидіти з ним не маю (робота, діти). Чи можна його оформити у пансіонат для престарілих? І що для цього потрібно?

Сергій (098)150-41-47

Право на отримання житлового приміщення в спеціалізованому будинку мають особи, які відповідно до законодавства належать до категорії ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів, перебувають на соціальному квартирному обліку для позачергового, першочергового та на загальних підставах забезпечення соціальним житлом, потребують соціального захисту та обслуговування і подали відповідну заяву.

Протипоказанням для надання житлового приміщення у спеціалізованому будинку є наявність в осіб інфекційних, онкологічних захворювань IV клінічної групи, захворювань на наркоманію, алкоголізм, гостро виражених психічних захворювань, а також потреба у постійному сторонньому догляді та соціальному обслуговуванні.

Заяву про надання житлового приміщення у спеціалізованому будинку громадянин або уповноважена ним особа подає органу місцевого самоврядування за місцем перебування на соціальному квартирному обліку.

До заяви додається:

медична картка з висновком лікувально-профілактичного закладу про відсутність потреби у постійному сторонньому догляді та спроможність проживати самостійно;

висновок органу праці та соціального захисту населення про потребу в соціальному обслуговуванні та наданні соціальних послуг;

медична довідка про відсутність захворювань, наявність яких є протипоказанням для надання житлової площі у спеціалізованому будинку;

копія документа, що підтверджує належність особи до категорії громадян, які мають право на соціальне житло;

довідка органу місцевого самоврядування про перебування на обліку для забезпечення соціальним житлом;

довідка про доходи заявника та членів його сім'ї;

довідка про склад сім'ї (форма N 3).

Про дома пристарілих є відповідне положення про порядок прийняття в дома для людей похилого віку. Так відповідно до Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2001 року N 549 вказується: 3.1. До будинку-інтернату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. 3.2. На позачергове влаштування до будинку-інтернату мають право ветерани війни та особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до I, II, III категорій згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". 3.3. Переважне право на влаштування до будинку-інтернату мають ветерани згідно із Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", члени сімей загиблих військовослужбовців. 3.4. Як виняток, до будинку-інтернату можуть прийматися особи похилого віку та інваліди, які мають працездатних дітей або родичів, зобов'язаних відповідно до чинного законодавства їх утримувати, якщо вони з об'єктивних причин не можуть цього робити. У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі підтверджувальних документів, приймається рішення колегії відповідно Міністерства праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, головних управлінь праці та соціального захисту населення обласних держадміністрацій, Головного управління соціального захисту населення Київської міської держадміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської держадміністрації.

Про затвердження типових положень про будинки-інтернати (пансіонати) для громадян похилого віку, [...] Мінпраці України; Наказ, Положення від 29.12.2001 № 549 http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0066-02

ирина харьков

как устроить в дом престарелых мужа моей троюродной тетки котора умерла уже 2года смотреть за ним некому

Аноним

Якщо , ця людина не являється мені родичем , а просто довгий період часу прожив з моєю мамою, на даний момент не має можливості за ним приглянути, рідні діти відмовились , але не документально.Знайти їх дуже важко , так як їхнє місце проживання не відоме.Які потрібно дукументи зібрати щоб його приняв дім для пристарілих? І чи взагалі це можливо?

Аноним

Якщо моя бабця проживаэ в одному сели а я в другому,вона досягла 80 р вику чи можу я оформити догляд ? В райсебеси вимагають акт обстеження з сильськой ради про те що я проживают коло перестарилой ,имени потрибно знати чи цей акт незаконний маэ чиннисть чи заява вид перестарилой

Вимагають правильно, адже з нею потрібно знаходитись постійно, а не лише про її майно думати.

Аноним

Як влаштувати батька в будинок престарілих. Зараз йому 58 років проте має отримати пенсію по інвалоідності? Все життя він прожив не задумуючись про майбутнє дітей, для нього вони були "Писенята.

Аноним

Если у отца есть группа инвалидности - он будет получать пенсию по инвалидности до достижения пенсионного возраста. После достижения пенсионного возраста будет получать пенсию по возрасту или по инвалидности. Если группы нет - пенсия не положена.

Павло

Як влаштувати батька в будинок престарілих. Зараз йому 58 років проте має отримати пенсію по інвалоідності? Все життя він прожив не задумуючись про майбутнє дітей, для нього вони були "Писенята. В мене таке саме а зараз в нього нетримання сечі. Що робити?

Утримувати престарілих батьків - це обов'язок дітей, а не право.

виталик

Що мени робити коли мама психично хвора не може ходити за собою доглянути а мени николи чи можу я видати у дим пристарилих и що мени потрибно зробити для цього

Сергій

Чи я можу віддати дідуся в пристарілий дом, якщо є мама, але вона в 25 км від того села і нікому за дідусем дивитися, та він ще немає пам'яті?

Зверніться в соцзабез.

Аліна

Чи можна після оформлення в будинок пристарілих потім забрати особу в будь який час?

Ольга

До мене звернулися сусіди 82-річної бабусі, яка протягом кількох років поводилася неадекватно: останнім часом перебралась жити на горище, почала там палити вогнище. щоб зігрітися. Я відвезла її до психіатра, зробили їй флюрографію та за направленням влаштувала у міську психоневрологічну лікарню. Бабуся проти цього не заперечувала. підписала згоду. Просила,щоб її влаштували у будинок-інтернат для престарілих. Після деякого часу лікування відмовляється їхати з дому. Родичів у неї немає, як вона стверджує. Умови у її однокімнатній квартирі нелюдські! Хто має право писати заяву на влаштування, чи можна без її згоди влаштувати у будинок для престарілих?

При написании ответа используется разметка Markdown.

Поиск