1443 дня назадАноним

Мені 18 років, і я навчаюсь в технікумі на 3 курсі на 4 курс хочу перевестись на заочне навчання. Чи можуть забрати в армію якщо я буду так навчатись?

Аноним

У відповідності до частини 1 статті 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти, проходження служби у військовому резерві та продовження професійної діяльності. Згідно з частиною 8 цієї ж статті відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: - у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу; - у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти; - у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання; - в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. Ваш випадок не включений до цього переліку, отже доведеться нести службу. При цьому, є додаткові підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, або взагалі звільнення.

Аноним

Цікавить інше питання: якщо студент навчається на заочній формі навчання і в той час приходить термін проходження строкової служби, чи військова частина повинна відпускати на сесію, за викликом надісланим з даного ВНЗ, чи лишається єдиний вихід, брати академ-відпустку до кінця терміну служби? Дякую

Аноним

Цікавить інше питання: якщо студент навчається на заочній формі навчання і в той час приходить термін проходження строкової служби, чи військова частина повинна відпускати на сесію, за викликом надісланим з даного ВНЗ, чи лишається єдиний вихід, брати академ-відпустку до кінця терміну служби? Дякую

Аноним

А якщо навчаючись на заочному в ВУЗі отримує освіту на денному в технікумі?

До уваги візьметься тільки технікум.

Аноним

Мені 22 навчаюсь заочно 5курс працюю вчителем чи можу підписати контракт на службу не пририваючи заочного навчання

Аноним

Мені 22 навчаюсь заочно 5курс працюю вчителем чи можу підписати контракт на службу не пририваючи заочного навчання

Аноним

Мені 22 навчаюсь заочно 5курс працюю вчителем чи можу підписати контракт на службу не пририваючи заочного навчання

Військове командування по закону не зобов'язане забезпечувати вам заочне навчання, виділяти для цього час тощо. Та й взагалі це підриває боєготовність підрозділу; уявіть: йдуть бойові дії (чи можуть розпочатись у будь який момент), а вам до екзаменів готуватись чи сесію здавати. Виключення могло б складати лише навчання (очне) у військовому навчальному закладі.

Аноним

добрий день. Хотів би уточнити. чи дає навчання в аспірантурі на заочній формі право на відстрочку? і лише у випадку повної мобілізації, аспіранти-заочники не звільняються від призову, я правильно зрозумів?

Аноним

вы пользуетесь отсрочкой до 20 лет,( т.к на срочную службу вас призовут с 20 до 27) заочная форма обучения не дает вам право на отсрочку.только очная форма обучения даст вам право на отсрочку.делайте выводы.

Аноним

но закон же пишет, отстрочка предоставляется лицам, которые проходят обучение в аспирантуре "з відривом та без відриву від виробництва" (ст. 17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"). Министерство науки дало разъяснение, что такое аспирантура с отрывом и без отрывов от производства. С отрывом - дневная форма, без отрыва - заочная. Я поэтому и спросил.

При написании ответа используется разметка Markdown.