4570 дней назадАнастасия

Здраствуйте, подскажите если мой муж не работает, а стоит на бирже труда и получает 750 грн. Я его вторая жена и нахожусь в положении. Моиму мужу назначили алименты на сына от первого брака в размере 255 грн, это минимальный размер на ребенка до 6 лет. На жизнь мужу остаеться 500 грн. Можно ли обратиться в суд с заявой на уменьшение алиментов?

Аноним

Суд в позові відмовить. Тому що Ваш муж повинен утримувати свого сина до досягнення ним 18 років , а якщо він піде навчатися то до закінчення навчання.

татьяна

Здравствуйте!Подскажите пожалуйста,могу ли я претендовать на алименты от гражданского мужа каторый ушол сразу после рождения сына?Сыну 8 мес,в том что он ушол виновата я так как дала фамилию ребёнку свою и он якобы сильно обиделся.Все эти месяца я просила его вернуться в семью или хотя бы чтоб приходил к сыну чтоб он знал своего отца но отец ребёнка всячески отказывался,помогать тоже сам не хочит только если я ему позвоню и попрашу ссылается на том,мол хотела быть матерью одиночкой вот и получай хотя я ему говорила,что готова дать его фамилию только в том случае если мы распишемся.

Доктор Хаус

Анастасія !

За СК визначення розміру аліментів відбувається в частковому відношенні до доходу батьків, однак сам розмір такої частки законом не встановлюється. Він визначається судом у кожному конкретному випадку примусового стягнення аліментів. Суд при визначенні частини доходів, стягуваної як аліменти, може варіювати залежно від співвідношення одержуваної суми з прожитковим мінімумом. Сімейний Кодекс України передбачає зменшення розміру аліментів. Так, відповідно до ч.1 ст. 192 СК України розмір аліментів визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено за рішенням суду за позовом платника аліментів. Перелік обставин, за якими може бути зменшено розмір аліментів є вичерпним - це зміна матеріального чи сімейного стану платника або одержувача аліментів, а також поліпшення або погіршення здоров’я когось із них ( тобто зміна зазначених обстави є підставою для зменшення розміру аліментів ).

Доктор Хаус

Ув. Татьяна!

  Відповідно до статті 52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того народженні вони у шлюбі чи поза ним. Шлюбно-сімейне законодавство не передбачає різниці між дітьми, батьки яких перебувають у шлюбі між собою, та дітьми, народженими матір’ю, яка не перебуває у шлюбі.

Ось варіанти вирішення вашої ситуації: А). Якщо в Книзі реєстрації актів цивільного стану (вона знаходиться в РАГСі), а також у Свідоцтві про народження дитини наявний запис про те хто є батьком дитини, то Ви вже маєте можливість подати заяву до суду про сплату аліментів

Б). В разі коли немає запису про те хто є батьком дитини - вам необхідно встановити походження (батьківство) вашої дитини. Існує різний порядок визначення походження дитини (в добровільному та в судовому порядку). В добровільному порядку - ви подаєте спільну (разом з чоловіком) заяву (про визнання себе батьком дитини) до РАГСу. Визнання батьківства в судовому порядку – передбачає той випадок коли чоловік не визнає себе батьком дитини. Після встановлення батьківства дитини у Вас з’являється можливість подати позов до суду про сплату аліментів.

При написании ответа используется разметка Markdown.