3416 дней назадТетяна

Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, накладання аресту на майно подружжя при розподілі спільнонажитого майна після розлучення здійснюється за ст. 152 Цивільного процесуального кодексу України частина 1 ?

да, но в аресте смысла нет, скорее всего буде какой то другой запрет, например согласно п. 2

Стаття 152. Види забезпечення позову

  1. Позов забезпечується:

1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб;

2) забороною вчиняти певні дії;

3) встановленням обов'язку вчинити певні дії;

4) забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання;

5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;

{Пункт 5 частини першої статті 152 в редакції Закону № 1720-VI від 17.11.2009; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2677-VI від 04.11.2010}

6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;

7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.

  1. У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

  2. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

  3. Не допускається забезпечення позову шляхом накладення арешту на заробітну плату, пенсію та стипендію, допомогу по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, яка виплачується у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на допомогу, яка виплачується касами взаємодопомоги, благодійними організаціями, а також на вихідну допомогу, допомогу по безробіттю. Ця вимога не поширюється на позови про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, про відшкодування збитків, завданих злочином.

  4. Не може бути накладено арешт на предмети, що швидко псуються.

  5. Не допускається забезпечення позову шляхом зупинення тимчасової адміністрації або ліквідації банку, заборони або встановлення обов’язку вчиняти певні дії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб при здійсненні тимчасової адміністрації чи ліквідації банку.

Аноним

Але якщо э загроза вiдчудження майна вiдповiдачем, чому нема смислу.?

Аноним

Якщо я прописана, але не є власником майна, чи може банк або суд накласти арешт на таке майно?

~= А Д В О К А Т =~

Може накласти суд (не банк, але з подачі банку) арешт на інше "рухоме" майно (побутову техніку, дорогоцінності, готівку тощо - що знайдуть без документів на таке майно та опишуть держ.виконавці).

При написании ответа используется разметка Markdown.