1763 дня назадАноним

Доброго дня.Ми з чоловіком вирішили розлучитися,виховуєм спільно двох дітей,ми прожили разом 8 років в хаті яка прийшла чоловікові у спадок на нього оформлена хата,я з дітьми приписані в тій хаті.Чи маю я право претендувати на частку хати разом з дітьми.Ми вкладали гроші разом, нам допомагала моя мама в ремонт хати,купляли все необхідне.Має чоловік право після розводу вигнати мене чи виписати без моєї згоди з хати.Що мені робити в такій ситуації?

Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка

1) Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

  1. майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

Дом, это его личная собственность, но

Стаття 62. Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові

  1. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

  2. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

По поводу выгнать и выписать из дома

Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)

 Члени  сім'ї  власника   жилого   будинку   (квартири),   які

проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно. Члени сім'ї власника будинку (квартири) зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі в витратах вирішуються в судовому порядку. До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. !!!!Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням!!!. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу.

Аноним (автор вопроса)

Якщо я небуду проживати в цьому будинку чоловік має право мене виписати з нього без моєї згоди?

Аноним тетьна

чи маю я право притиндувати на частку я в цьому будинку прожила 16 років і прописана 15 років

Аноним

Добрий вечір ..як бути в такій сетуації коли власником будинку являєця мама...діти власника приписані..але проживає постійно тільки одна дитина власника в цьому будинку з двома своїми неповнолітніми дітьми...які теж приписані ..Тобто за цей прожитий у цьому будинку час робила деякі ремонти ..а друга дитина власника не проживала в цьому будинку і не робила ні яких ремонтів в цьому будинку ..але притендує на частину цього будинку.Життя стає нестерпним..бо всі комунальні послуги сплачую тьльки я дочка власниці ..а син власниці випиває частенько і тягне до мене руки з чим не в силі вже справитись ..адже маю двоє неповнолітніх донечок які ростуть без батька ..все тягну сама на свої зусилля ..

Просіть маму нехай вона подарує вам будинок або продасть.

Аноним

добрий вечір я проживаю в будинку свого тестя разом зі своєю дружиною і дітьми куди ми особисто вкладали гроші в ремонт та господарство а зараз тесть хоче нас видворити з будинку чи має він на це право

Аноним

Если вы прописаны (зарегистрированы) в доме и возражаете - может только через суд. Малолетних детей можно выписать только с разрешения опекунского совета. Права на дом вы не имеете.

Доброго вечора. Той факт, що Ви вкладали гроші в ремонт та господарство не надає Вам прав на це майно, на будинок. Якщо Ваше місце проживання зареєстровано у будинку, то висилити Вас можуть тільки за рішенням суду, інші варіанти будуть незаконні.

Аноним

моя мама проживае в селі і е власницею будинку в неі е 5 дочок 2 з них прописані і проживають з нею яка частка е 3 дочок які не прописані в цьому будину і непроживають

Аноним

проживание не дает права собственности. В случае смерти мамы все 5 дочек имеют равные права на наследство, только порядок подачи документов при наследовании отличается для проживающих и не проживающих

Аноним

Доброго ранку. Прошу вашої поради... Є договір дарування будинку татом мені, але мій брат (1997 р.н. прописаний в тій хаті ) сповістив про намір відсудити хату.Чи є в мене підстави для хвилювання?

Аноним

Собственник имеет право распоряжаться своим имуществом по своему усмотрению. Если договор дарения оформлен нотариально - дом принадлежит вам. Третье лицо (брат) не имеет прав оспаривать договор дарения чужого имущества. Договор может отменить только даритель. только в течении года. только через суд и только при наличии законных оснований.

Аноним

Ми побудували новий будинок поряд зі старою хатою яку подарували чоловіку , які права я з дітьми маю на будинок новий

Діти не мають прав на майно батьків, якщо Ви у шлюбі, тоді маєте право на 1/2 частину у спільному майні, матиме значення, за які кошти був побудований будинок : за спільні чи особисті кошти.

~= А Д В О К А Т =~

Враховуватись має не лише те, хто власник вкладених грошових коштів, а й чиїми трудовими зусиллями все це будувалось. Адже вартість навіть некваліфікованих будівельних (включаючи і допоміжні) "робіт" приблизно це стільки ж, як коштують буд.матеріали (які переважно купуються за гроші). Але звичайно все це доводити потрібно не лише одними словами, а й іншими належними доказами. Крім того, необхідно знати як узаконена ця будівля (коли та на чиє ім'я) чи не узаконена; хто власник земельної ділянки.

Крім того, варто усвідомити, що діти теж можуть пропорційно стати власниками часток майна у майбутньому, як спадкоємці першої черги "по закону" (тобто після смерті власника, якщо не буде заповіту на іншу особу).

Аноним

Добрий день! Батько живе з іншою жінкою 11 років в її квартирі. Но в будинку що я живу власник батько. Може його жінка відібрати частину хати?

Доброго дня! Може в порядку спадкування.

Аноним 99

Вариант признания права собственности через суд по сроку давности -10 лт отпадает, но рассмореть его можно -это нам вы написали 8 ,а реально може быть и 10...

Предыдущая Оратор Юлия. написала КРатко и Поверхностно ,впрочемак всегда.

Аноним 99

Впрочем как всегда!!!

Віта

Доброго дня.Внас з чоловіком трапилась така біда.Його мати з батьком вже років 5 як розлучені ,будинок по документах на батьку .Батько хотів переписать будинок на мого чоловіка,але мати почала заявлять свої права на половину будинку і хоче відсудить її вразі батькової незгоди.Мати має намір переписать половину свою будинка на чоловікову рідну сестру .Прописані в будинку : батько мій чоловік я ,наша донечка якій 10 місяців і сестра зі своїм сином якому 10 років.Скажіть будьласка як правельно зробить ,щоб мати незмогла відсудить майно.???

Аноним

Никак. Это их имущество и они распоряжаются им по своему усмотрению. Хотят - подарят соседу\другу\брату\свату, хотят - продадут.

~= А Д В О К А Т =~

Хай батько подарує не вашому чоловіку (що дорожче оформляти), а безпосередньо вам. Ви ж теж людина, а не лише "жінка - друг людини". А все інше хай відбувається своєю чергою.

Доброго дня, Віта. У Вашому випадку потрібно оформлювати правочин щодо відчуження всього будинку до судового процесу по розподілу майна колишнього подружжя, оскільки ділити можна тільки те, що є у наявності. Крім того, можна заявити про те, що вже пройшов строк позовної давності - три роки, з моменту, коли колишня дружина дізналась про факт порушення її прав, в такому випадку буде відмовлено у задоволені позовних вимог.

Аноним

Граждане юристы! Зачем вы даете советы людям, которые не являются собственниками - это бесполезно. Что значит пусть подарит не тому, а другому?! Собственник дарит кому хочет. Зарегистрированные\проживающие против, но они даже не совладельцы!!!!

Ну и что? Спросили - ответили, может они с собственником и согласуют всё. Вы чего так переживаете)

~= А Д В О К А Т =~

Но самое неправильное - это когда пытается один человек "заткнуть" рот другому, а иногда даже начинает для этого оскорблять. Свобода слова - это неотъемлемое право человека! Каждый имеет право говорить что хочет в плане высказывать своё мнение (как раз кроме нецензурных, а также других оскорблений и уголовно-наказуемых призывов). А слущающий, читающий пусть рещает: нужно это ему или нет. Если нет - не слущай, не читай, переключи на другой канал - и всё! Зачем из-за этого поднимать истерику и/или навязывать своё мнение, как будто "Б_г всему живому"?

Аноним

Запомни толик что написал!

~= А Д В О К А Т =~

Нечего запоминать - это основополагающий принцип. Но нужно подписываться под своими словами, так как анонимно нет СВОБОДЫ СЛОВА! Потому что это уже не свобода, а безответсвенный беспредел, если ты это имел ввиду, аноним, заговоривший почти человеческим языком, но всё равно недружелюбно. Следующий шаг прошу сделать такой, что определиться хотя бы с указанием имени или хотя бы "ника" (ведь ник - это ж не раскрывает личность чего его то бояться?). Вот тогда может быть "с натяжкой".

Аноним

Добрий день ,чи має право батько виганяти повнолітню доньку з будинку яка щей вкладає свої кошти

Аноним

Кто владелец? Владелец просил вкладывать деньги или дочка это делает по своему желанию?

Аноним

Добрий вечір! Мені 31 років. Чи я маю права на кричати до батьки, тато хоче мене бити

Аноним

Вам точно 31 год? Может 3?

При написании ответа используется разметка Markdown.