1235 дней назадОлеся

Здравствуйте! подскажите, имеет ли право ученик вести фото/видеосъемку урока на телефон, запись на диктофон? Обязательно ли разрешение учителя? И имеет ли такое право учитель? Спасибо!

ЮК «Alex»

Имеет, т.к. никто никого не может снимать на видео без согласия по закону.

Аноним

Ученик имеет право снимать или учитель имеет право не разрешать?

Аноним (автор вопроса)

Подскажите, на какую статью закона можно опираться, чтобы обосновать отказ на съемку.

Аноним

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/435-15

Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.

3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.
Аноним (автор вопроса)

Спасибо!

Аноним

Тобто, якщо учню нічого не загрожувало, якщо його не принижували та не обзивали, а він знімав частину уроку на відео мобільного телефону - це щк не причина, щоб це відео видалити. Але попередити учня потрібно. Але якщо викладач допускає на уроці, що можна ображати людину, закликати до протиправних дій або погрожувати розправою, або ображати патріотичні почуття дітей, - нехай такий викладач спробує заборонити це робити. Дитина вправі буде доводити перед суспільством, що викладач винен. Вчитель, викладач - особи публічні. Навчальний клас і аудиторія - це не особиста кухня і спальня.

Аноним

а якщо вчитель знімає на камеру учня який ганяє на уроці по партам то це можна чи протиправно??? вчитель просто безправний!!

Ви ж не уважно прочитали попереднє! По закону всім можна і "...припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру."

А будь-які зйомки в школі, на уроках, на вулиці, в кафе, на "корпоративах" - є "заходи публічного характеру" і з цим ніхто не поспорить! Виключення можуть становити тільки якісь "приватні" школи, навчальні заклади де це буде прямо заборонено приватним власником (-ками) встановленими внутрішніми правилами. І то, ще можливо посперечатись у правомірності таких заборон.

Альона

Чи может учитель кричати на дитей за те що коли учитель пояснював правило дитина пидняла руку

Аноним

Добрий вечір у мене запитання чи може дитина в школі знімати інших дітей без їхнього дозволу

Аноним

Будь ласка напишіть швидше відповідь

Прочитайте вище - все вже описано...

Аноним

Якщо ти в школі граєш карти на перерві і тебе хтось сфотографував що йому буде?

Аноним

Якщо ти в школі граєш карти на перерві і тебе хтось сфотографував що йому буде?

Аноним

Чи можна фотографувати в школі без згоди людей які є в кадрі

Юра

Якщо фізична особа того чи іншого характеру не хоче, щоб її фіксували на ті чи інші засоби переданна інформації, то той чи інший громадянин має право на прохання видалити файл не за згоди відеоносія.

Школа це громадське місце, тому все можна без згоди записувати, хоче чи не хоче людина то її проблеми, хай сидить вдома (чи в лісі) та не ходить по громадських місцях. А то що виходить абсурд: бачити можна, а знімати не можна. А якщо фотографічна пам'ять художника, то чому він має мати перевагу, так як може намалювати те що бачив? Що всім ставати художниками? Чи не смішно через нелогічність такого твердження?

Аноним

Я хочу заперечити, школа не є публічним закладом, а навчальний заклад для неповнолітніх і мололітніх учнів. І згідно статтею308,307ЦКУ, фото учнів повинно проходити через згоду батьків. А як до особистого життя людини, про права учнів.

Ваше заперечення безпідставне та необгрунтоване. Навчальний заклад - теж може бути "публічним місцем", оскільки там є "публіка", це коли є багато людей. А те що неповнолітні на вулиці - це як захищає їх інтереси? А так само, як і повнолітніх. Оскільки перебування будь-кого у публічному місці передбачає його автоматичну згоду на відео- чи іншу зйомку (так рече законодавство!). Якщо школа не приватна (тобто "державна"), то вона не може встановити заборону на зйомку. Єдине, що тепер з'явилисть приватні школи (коледжі тощо), то лише вони можуть таке встановити своїми внутрішніми правилами (адже приватна власність - охороняється законом більш конфіденційно, тобто приватний власник може сам вирішувати як мають "жити" в рамках (в межах) його приватної власності інші, хто туди потрапляє). Це як би ви в своєму будинку встановлювали свої правила. Це будь-ласка. Але міліметр за воротами вашого будинку/території - вже не маєте права нічого "керувати" - це вільний нейтральний простір (публічний).

Щоб щось заперечувати потрібно мати аргументи, а не просто голослівне бажання провернути свою безпідставну думку, бо комусь так вигідно.

Аноним

АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ а які аргументи маєте ви щодо школи як публічне місце?

Аноним

сьогодні в школі мене притягнули на раду профілактики через те що я знімав урок на телефон точніше включив пряму трансляцію і заставили мене написати пояснюючу це взагалі нормально чи ні ?

Аноним

при цьому вони при учні школи осуджували мене мій інтелект мою поведінку і вирішували який клас кращий на скільки я знаю вчителі не можуть тим більше при учні говорити що цей клас хороший а ви дибіли

Анонім

Чи має право директор школи знімати на відео проведення уроку,без дозволу батьків.

Має.

Аноним П

ідкажіть, будь ласка, що робити вчителю, коли в класі є такий учень, який заважає постійно учням на уроці, а до вчителів виявляєє неповагу, постійно принижує як самого вчителя так і учнів, які намагаються його заспокоїти. Ігнорує всі правила для учнів, не вчиться, а тільки або на телефоні грається, або привертає до себе увагу на уроці викриками, критикою в бік вчителя чи однокласників? Куди звернутись?

Аноним

Скажіть будь ласка, в нас в класі учні розмалювали дошку в клітинку, на другий день в нас був урок геометрії і ніхто не витер дошку. Вчителька розпочала писати зверху по цих клітинах, звісно деякі учні розпочали її знімати і виклали в історію Instagram, але на відео не видно обличчя вчителя, вчитель подумав шо це ми спеціально розмалювали дошку щоб зняти її на відео. Чи є це правопорушення?

Аноним

щодо ст. 307. Урок - це не мітінг. Крім того аудиторія вважається робочим місцем. Зьомки робочого місця без згоди самого працівника (вчителя) заборонені.https://ckp.in.ua/articles/18931

Урок - це публічний захід у публічному місці. Так що: можна, якщо це не приватна школа з офіційною забороною. Все що прямо законом не заборонено - те дозволено, це загальне правило для громадян, а для чиновників (лише для держ.службовців, а не для працівників на якихось "робочих місцях"!) навпаки: все що прямо не дозволено - заборонено. От і все - не потрібно винаходити велосипеди. Вище вже все деталізовано - читайте.

АнонимТетяна

Добрий день.Підскажіть,що робити якщо вчитель на фізкультурі домагається дитини(12років).Лапає за коліна(щекоче)і за плечі.

Аноним

А якщо знімати в школі учнів без їх відома,це незаконно??

Аноним

Чи може завуч фотографувати на власний телефон контрольні роботи учнів(учень і батьки проти )

Неизвестный

Нет не может, призерка контрольних работа, самостоятельной и т.д проводиться только в школа, знімати на телефон чи зробити копію не можно це порушення закона про інформацію, а точніше статтти 11пункт2.

При написании ответа используется разметка Markdown.