3248 дней назадАноним

Шановні юристи допоможіть зрозуміти чи правомірно діє виконавець.Виконавчий лист про "зобовязати ТОВАРИСТВО перерахувати на користь фізичної особи" певну суму боргу. Боржник кошти не перерахував у встановлений виконавчою службою семиденний срок.Мною була написана заява прийняти міри щодо виконання виконавчого листа.Пройшов місяць.Як пояснив державний виконавець виконавча служба не може накласти арешт на рахунки підприємства з причини що у виконавчому листі вказано " зобовязати" а не "стягнути".Чи відповідає відповідь виконавця закону???

які вимоги були у Вашому позові ? Якщо було "зобов*язати", то ось Вам і економія на кваліфікованій юр. допомозі. Якщо у Вас було "стягнути", то звертайтесь до суду про виправлення описки.

  1. Після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряється не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження.

  2. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення. Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом. При цьому на боржника повторно накладається штраф у порядку, встановленому статтею 89 цього Закону.

  3. У разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав. А накладати арешт на рахунки, у цьому випадку, державний виконавець не має права.

якщо "зобов'язати" держвик правий. Звертайтесь до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення

При написании ответа используется разметка Markdown.