3097 дней назадНеизвестный

Доброго дня мене жінка подала на розвод я з розводом згідний і жінка також але нам дали 3 місяці на роздуми,але я заперечую що за судові витрати буду сплачувати я суддя сказав що якщо я згоден з розлученям то по законуповинен я оплатити судові витрати.Підкажіть будь ласка чи повинен чи ні.І скільки вони коштують.

судовий збір 487,20 грн., закон дійсно покладає судові витрати на відповідача, якщо позов буде задоволено ...

Оскільки згідно із законодавством при подачі позовної заяви про розірвання шлюбу судовий збір оплачує позивач (спільну заяву подружжя — обоє з подружжя), а визначена судом сума, що сплачується в дохід держави при реєстрації розірвання шлюбу, підлягає стягненню з одного з подружжя або з них обох, то сплачена позивачем при подачі позовної заяви (подружжям при подачі спільної заяви) сума судового збору не повинна включатися до складу витрат, що сплачуються в дохід держави при реєстрації розірвання шлюбу. Тому якщо ви спільно заяву подавали, то в незалежності від того, що ви Відповідач це не є фактором того, щоб на Вас покладали сплату судового збору

тут не спільна заява, з тексту питання випливає, що дружина подала на розлучення, ст. 88 ЦПК

  1. Стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

  2. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  3. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

  4. У разі залишення позову без задоволення, закриття провадження у справі або залишення без розгляду позову позивача, звільненого від оплати судових витрат, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок держави.

  5. Якщо суд апеляційної або касаційної інстанції, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат.

При написании ответа используется разметка Markdown.